Mate 9 İçin Android Yazılım Güncellemesi Çıktı

Huawei, Mate 9 akıllı telefonu için yeni bir yazılım güncellemesi daha paylaştı. Böylece telefon daha fonksiyonel ve güvenli bir hale geldi. 

Günümüzün sevilen akıllı telefon modellerinden Huawei Mate 9, ilk piyasaya sürüldüğünde Android Nougat işletim sistemiyle sunulmuştu. Daha sonra Android Oreo işletim sistemi güncellemesi alan Mate 9, şimdi de aylık bir güvenlik güncellemesi aldı. 122 MB dosya boyutuna sahip olan yeni güncelleme, telefonunuzun daha kullanışlı ve güvenli bir hale gelmesini sağlamakta. OTA üzerinden yayınlanan güncellemenin, otomatik olarak bildirim halinde telefonunuza gelmesi gerekiyor. Güncelleme gelmediği taktirde Ayarlar ekranından manuel kontrol sağlamanızı da tavsiye ediyoruz.

Huawei Mate 9’un ilerleyen süreçte Android Pie güncellemesi alacağı da konuşuluyor. Ürün çok büyük bir olasılıkla Android Pie 9.0 sürümüne de güncellenecek ve bu güncelleme telefon için sunulacak olan son büyük çaplı güncelleme olacak.

Mate 9 özelliklerini hatırlayalım:

5.9 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olan akıllı telefon, bu büyük ekranı 4000 mAh batarya ile koruyor. Kirin 960 yonga setinin bulunduğu akıllı telefon,  20 MP + 12 MP çift arka kameraya ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip.

4 GB RAM içeren akıllı telefon 64 GB dahili depolama alanı içeriyor. Cihazda çift sim kart desteği de yer alıyor.