Huawei Y9 Prime 2019 Modeline Yazılım Güncellemesi Geldi

Teknoloji şirketlerinden Huawei’nin önemli telefonlarından Y9 Prime 2019 yeni bir yazılım güncellemesi aldı. İşte habere ilişkin detaylar…

Teknoloji şirketlerinden Huawei çalışmalarına dolu dizgin devam ediyor. Amerikan ambargosuna göğüs germeye çalışan Çinli teknoloji devi Huawei geçtiğimiz yıl orta segment için Y9 Prime 2019 modelini piyasaya sürmüştü ve şimdi de güncellemelerle desteklemeye çalışıyor ancak bir süredir beklenen EMUI 10.1 güncellemesini henüz yeni yayınlayabildi.

EMUI 10.1 güncellemesi, uzun bekleyişin ardından nihayet yayınlandı. Ekim 2020 güvenlik yamasını da içerisinde barındıran güncelleme böylece 3 kritik güvenlik zafiyetini ortadan kaldırıyor ve bunun yanında 19 yüksek seviye güvenlik zafiyetinin önüne geçiyor. Yalnızca 117 MB dosya boyutuna sahip olan güncellemeyi böylece mobil veri ile indirmek bile büyük bir kota sorununa yol açmayacaktır.

Özelliklerini hatırlayalım:

Telefonda Full HD çözünürlüğünde 6.59 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. 4 GB RAM – 64 GB – 128 GB depolama alanı seçenekleri bulunan telefon 4000 mAh pil ile çalışıyor. Ürün Kirin 710F isimli sekiz çekirdekli işlemci kullanıyor. Mavi, yeşil ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satılan ürün hala pek çok perakende satış noktasında bulunabiliyor.

Cevap bırakın