Mate 10 ve 10 Pro Resmen Sızdı!

Merakla beklenen Huawei Mate 10 serisi telefonların Huawei tarafından reklam amaçlı hazırlanan içerikleri ortaya çıkarıldı. Hazırlanan bu içerikler telefonlarla ilgili bir çok anahtar bilgiyi de gözler önüne seriyor.

Huawei iki önemli modeli kullanıcıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Bu modeller Mate 10 ve Mate 10 Pro olarak isimlendirilecek. Geçtiğimiz gün sızdırılan (!) telefon tasarımlarıyla dikkat çeken bazı blog sayfalarına düşen bir dizi fotoğraf ise bu iki modele ait.

Fotoğraflar Mate 10 ve Mate 10 Pro ile ilgili önemli teknik özellikleri su yüzüne çıkarıyor. Örneğin yukarıdaki fotoğrafta cihazların IP67 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip olduğunu görüyoruz.

Yayınlanan diğer fotoğraflarda da başka teknik özelliklere ulaşmak mümkün. İki cihaz da arkada çift kamera özelliğiyle gelecek ve f:1.6 odak açıklığına sahip Leica marka lensler kullanılmış. Bu da telefonların yüksek fotoğraf kalitesi sunacağı anlamına geliyor.

Leica lensleri sayesinde Mate 10 bir çok fotoğraf senaryosunu başarılı bir şekilde işleyebilecek ve rakipleriyle yarışacak kalitede fotoğraflar sunabilecek.

Mate 10 ve Mate 10 Pro‘nun en az bir tanesinin Kirin 970 chipset ile gelmesi bekleniyordu ve fotoğraflarla bu da onaylanmış oldu. Mate 10 Pro‘nun yüz tanıma özelliğine sahip olacağına da neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Mate 10‘un pil özellikleri konusunda kesin konuşamasak da Mate 10 Pro hızlı şarj özelliği de olan güçlü bir 4000 mAh pil ile kullanıcıya sunulacak. Bu pili diğerlerinden ayıracak olan en önemli yeteneğiyse belirli bir yüzdeye kadar değil baştan sona hızlı şarj edilebilmesi olacak. Tahminlerimiz 4000 mAh boyutundaki pilin 1 saati biraz aşkın bir sürede tamamen şarj edilebileceği yönünde birleşiyor.

Telefon dünyasında ilk kez geçen hafta tanıtılan Asus Zenfone 4 serisi modellerinde ortaya çıkan LTE Gigabit bağlantı hızını da ikinci kez Mate 10 serisi modellerde göreceğiz.

İki modelin de bezel-less denilebilecek bir kasa yapısına sahip olacağı zaten önceki tasarım örneklerinde dillendirilmişti ancak yeni sızan fotoğraflarla kesinleşmiş oldu.

16 Ekim’de Huawei tarafından tanıtılacak olan modellerde bu özelliklerin hepsini ve daha fazlasını görebileceksiniz.

 

Cevap bırakın