Huawei P Smart Plus Özellikleri Resmi Tanıtım İle Duyuruldu

Huawei, yeni akıllı telefon modeli P Smart Plus’ın duyurusunu gerçekleştirdi. Ürün ile ilgili pek çok bilgi ortaya çıktı. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Akıllı telefon dünyasındaki yoğun hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Huawei, bir süredir konuşulan P Smart Plus modelinin özelliklerini resmi olarak duyurdu. Özellikler duyurulunca ve telefonun görüntüsü ortaya çıkınca enteresan bir vaziyet meydana geldi. Çünkü P Smart Plus’ın temeldeki tek farkı ismi. Cihaz Çin’de Nova 3i ismiyle satılacakken Avrupa’da Huawei P Smart Plus olarak satılmaya başlanıyor. Bunun haricinde herhangi bir farklılığın olup olmayacağı net olarak bilinmesede teknik özelliklerine baktığımızda iki cihazın da aynı olduğunu görmekteyiz.

Huawei P Smart Plus, 6.3 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde çentikli ekran ile karşımıza çıkacak. Kirin 710 işlemciden güç alan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunacak. Ürün hem arka hem ön kısmında çift kamera içermesiyle ayrıca dikkat çekecek. Arka kısımda 16 MP + 2 MP olmak üzere çift kameraya sahip olan modelin ön yüzünde ise 24 Mp + 2 MP çift selfie kamerası yer alıyor.

Parmak izi sensörü bulunan telefon, 3.340 mAh bataryaya ve çift sim kart desteğine sahip. Ürün yazılım olarak ise Android Oreo 8.1 işletim sistemi ve EMUI 8.2 kullanıcı arayüzü sürümü içeriyor.

P Smart Plus ne zaman satışa sunulacak ve fiyatı ne kadar olacak?

Bu hususta da önemli bilgiler var. P Smart Plus modeli 8 Ağustos’ta Avrupa’da resmen satışa sunulacak. Ürün şu an 299 Euro üzerinden ön sipariş verilebiliyor. Modelin mavi renkli sürümünün ise Eylül ayında piyasaya sürüleceğini belirtelim.