Huawei P9 Telefonu Yazılım Güncellemesi Alarak Şaşırttı

Eski bir akıllı telefon olan Huawei P9 buna rağmen güncelleme aldı ve Huawei bu bağlamda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte ayrıntılar…

Akıllı telefon dünyasında önemli markalardan biri olan Huawei, 4 yaşına basan akıllı telefonu P9 için yeni bir güncelleme yayınlayarak dikkatleri üzerine çekti.

Paylaşılan güncelleme Temmuz ayı güvenlik yamasını içerisinde barındırmakta olup aynı zamanda telefona yeni özellikler kazandıran EMUI 11 arayüz sürümünü getiriyor. Bu sürüm ile birlikte sunulan Temmuz ayı güvenlik yamasını da bulunduran güncelleme EMUI 8.0 EVA-AL10 8.0.0.550 (c00) kod adıyla kendisini gösteriyor.

Yayınlanan güncellemeden sonra kullanıcılar akıllı şarj fonksiyonunu kullanabilecekler. EMUI 11 arayüz nimetleri de elbette kullanıcıları bekliyor. Güvenlik paketi sayesinde de daha güvenli bir P9 deneyimi mümkün oluyor.

Güncelleme şu an ilk olarak Çin’de aktif durumda ve OTA üzerinden dağıtımı gerçekleştiriliyor.

P9 Özelliklerini Hatırlayalım

Yalnızca 144 Gram ağırlığında olan akıllı telefonun en kalın noktası 6.95 mm kalınlığa sahip olup cihazın ekranı 5.2 inç boyutunda ve Full HD çözünürlük kullanıyor. Corning Gorilla Glass 4 koruması sayesinde de ekran çizilmelere ve kırılmalara karşı dayanıklı bir yapıda.

Kirin 955 işlemciyle çalışan telefon 3 GB – 4 GB RAM, 32 GB – 64 GB depolama alanı seçeneklerine sahip.

Cevap bırakın