Huawei P8 Lite Akıllı Telefonu İçin Yeni Güncelleme Çıktı

P8 Lite 2017 akıllı telefon modeli, sürpriz olarak nitelendirilebilecek bir yazılım güncellemesi aldı. Peki güncellemenin detayları neler? Gelin bir inceleyelim.

Dünyanın en ünlü akıllı telefon şirketlerinden biri haline gelen Huawei, Android işletim sistemli akıllı telefonları için güncellemeler paylaşmaya devam ediyor. Bu kez de eski sayılabilecek modellerinden biri olan Huawei P8 Lite 2017 için bir güncelleme paylaştı.

Yayınlanan güncellemenin dosya boyutu 330 MB olup en temel görevi güvenlik düzeyini yükseltmesi. Android işletim sisteminin son güvenlik yamalarını içerisinde barındıran güncelleme, EMUI arayüz tarafından herhangi bir farklılık meydana getirmiyor ve işletim sistemi için büyük çapta bir güncelleme anlamına gelmiyor. Ancak zaten geçtiğimiz dönemde Nougat sürümünden Oreo sürümüne yükseltilen telefonun uzun bir dönem yeni bir güncelleme almayacağını düşünüyoruz. Telefon en son Temmuz ayında Oreo güncellemesi almıştı ve bu muhtemelen son büyük çapta güncellemesiydi.

Yayınlanan bu yeni güncelleme C432 yapı numarasına sahip olup Eylül 2018 güvenlik düzeyini sağlamaktadır. Güncellemenin telefonunuza ulaşıp ulaşmadığını manuel olarak da kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.  Bazen güncelleme dağıtılsa dahi bildirim ekranına düşmeyebiliyor ve kullanıcı güncellemeyi görmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda Ayarlar ekranından kontrol sağlamanız isabetli olacaktır.