Huawei Mate Serisi Telefonları İçin Avrupa Birliği’ne Başvurdu

Günümüzün popüler akıllı telefon üreticilerinden Huawei, Mate 20’den Mate 90’a kadar tam 7 model için Avrupa Birliği’ne ticari hakları için başvurdu.

Son yıllarda en çok dikkat çeken akıllı telefon markalarından biri olan Huawei, Mate serisinden Mate 20’den 90’a kadar 7 model için ticari hak başvurusunda bulundu. Bir süredir Huawei’nin yeni bir telefon üzerinde çalıştığı ve bu telefonun isminin Mate 20 olduğu konuşulmaktaydı. Bu başvuru sayesinde söz konusu iddiaların doğru olduğu ortaya çıktı.

Yalnızca Mate 20 değil diğer ürünlerin isimlerinin de şimdiden belli olması ise ayrıca dikkat çekti. Bu husus ilerleyen süreçte Mate serisinden 7 akıllı telefonu daha göreceğiz demek oluyor. Ardından da Mate serisi büyük bir olasılıkla emekli edilecek. Mate 20, iddialara göre kendi içerisinde iki farklı modeli bulunan bir cihaz olacak. Bu modeller Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro olacak gibi gözüküyor. İddialara göre Mate 20 Pro akıllı telefonunun ekranı neredeyse bir tablet büyüklüğünde olacak.

Mate 20 teknik özellikleri ile ilgili paylaşılan sızıntılara göre ise de cihazda 6.1 inç büyüklüğünde ekran yer alacak ve Kirin 980 işlemci birimiyle piyasaya sürülecek. Bir başka ihtimal de Mate serisinin iki değil üç farklı versiyonla karşımıza çıkması ve üçüncü versiyonun isminin de Mate 20 Lite olması… Bakalım bu sızıntılardan hangileri doğru çıkacak? Gözler artık Huawei tarafından Mate 20 ile ilgili yapılacak resmi duyuruya çevrildi.