Çalışmayan AirPods Kulaklık Tekini Onarma Yöntemi

AirPods kulaklıklarınızdan biri çalışmıyorsa o halde uygulanabilecek bazı adımlar var . Yeni yazımızda kulaklık tekinin nasıl onarılabileceği konusuna değiniyoruz.

Günümüzde bir hayli popüler bir akıllı kulaklık olan AirPods ürününün aynı zamanda AirPods Pro sürümü de bulunuyor. Strategy Analytics raporuna göre Apple AirPods ve AirPods Pro aygıtları geçtiğimiz yıl toplam 60 milyonun üzerinde sattı. Şu an kablosuz kulaklık kategorisinde Apple lider konumda ve bunda AirPods ürününün payı yadısanamayacak kadar fazla.

Her ne kadar epey sevilmesine rağmen AirPods ürünlerinde de bazı önemli sorunlar meydana gelebiliyor. Bunlardan biri de kulaklık teklerinden birinin çalışırken diğerinin çalışmaması. Bazen yalnızca tek bir kulaklıktan ses gelebilmekte. Bu gibi durumlarda bazı yöntemleri uygulamak mümkün.

Uygulanabilecek yöntemlerden biri; AirPods ürününü şarj kutusuna geri koyup şarjı kontrol etmektir. Şarjı kontrol ederken eğer sol veyahut sağ AirPod ürününün şarjı bitmekteyse o halde kulaklıklardan birinin çalışmaması gayet doğal. Bu sorunu şarj ederek kolayca çözmek mümkünken bazen sorun daha farklı olabilir. Örneğin pil seviyeleri yeterli göründüğü halde çalışmıyorsa o halde Ayarlar / Bluetooth kısmına girmeniz Gerekiyor. Bluetooth içerisinde ‘i’ simgesine dokunun ve Bu Cihazı Unut düğmesine tıklayarak bağlantıyı deaktif edin. Sonrasında her iki AirPod ürününü de şarj kutusuna koyup kapağı kapatın ve 30 saniye kadar açmadan bekleyin. Sonrasında sıfırdan kurulum için şarj kutusu üzerinde bulunan düğmeye basılı tutun ve üzerinde beyaz ışık yanıp sönünceye kadar basılı tutmaya devam edin.

Sonraki adımda da AirPods ürünlerini cihaza yakınlaştırıp tekrardan bağlayın ve çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin. Bu hamle de sorunu çözmediyse o halde fiziksel olarak bir zarar meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda da devreye artık maalesef teknik servis giriyor.

Cevap bırakın