Apple Kulaklık Pazarında Egemenliğini Arttırıyor

Günümüzde akıllı telefonların yanı sıra kablosuz kulaklık alanında da büyük bir kitleye sahip olan Apple, her geçen gün bu kitleyi daha da arttırmayı başarıyor.

Özellikle gençler kulaklıklara çok büyük bir ilgi gösteriyor. Dışarıda geçirdikleri vakitleri de kulaklıkla müzik dinleyerek değerlendiriyor olmaları bunda büyük rol oynuyor. Bu durum kulaklık pazarına olan ilgiyi ve dolayısıyla pazarın önemini de arttırıyor.

Apple, kulaklık pazarında azımsanamayacak önemli bir kitleye sahip. Hatta şu an pazarın tek hakimi olduğunu söylemek mümkün. Kablosuz kulaklıklar hususunda Apple markası pazarda rakipsiz ve pazarın %75’i gibi çok büyük bir kullanıcı kitlesini kendi bünyesinde topluyor.

Sony ve Samsung markaları ise kulaklık pazarında Apple’a nazaran son derece az bir kullanıcı kitlesine sahip fakat ikisinin birbirinden önemli bir farkı bulunuyor. Samsung kablosuz kulaklık kategorisinde yükselirken Sony markası için işler her geçen gün daha kötüye gidiyor.

Kablosuz kulaklık satşı rakamlarının 2020 yılı içerisinde 130 milyona bulması bekleniyor. Yani bu hemen hemen üç katı bir artışın söz konusu olacağı anlamına geliyor.

Cevap bırakın