Apple Watch Ekran Görüntüsü Kaydetme Nasıl Yapılır?

Hazırlamış olduğumuz yeni içeriğimizde Apple Watch cihazlarını kullananlar için ekran görüntüsü almanın pratik yolunu anlatıyoruz. İçeriğimizi inceleyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Giyilebilir cihazlar günümüzde epey popüler bir hale geldi. Pek çok kişi artık akıllı saat, akıllı bileklik sahibi. Akıllı saatlerimizde telefonlarımızın yapabildiği işlemlerden bazılarını yapabiliyoruz ve bu da cihazların oldukça pratik olmasını sağlıyor. Apple Watch’ta bu akıllı saatlerden biri olarak dikkat çekiyor. Series 4 ile birlikte daha geniş bir ekranı bizlere sunan Apple Watch, sahip olduğu yeteneklerle önümüzde.

Apple Watch’te doğrudan saatin ekran görüntüsünü alabiliyorsunuz. Bu, yeni watchOS sürümleriyle birlikte mümkün oluyor. Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak aktif hale getirmeniz gerekmekte. Aktif hale getirmek oldukça basit. Bunun için Genel’e, oradan da Ekran Görüntüsünü Etkinleştir‘e girin. Ekran görüntüsünü etkin hale getirmenizin ardından artık akıllı saatinizin üzerinde yer alan ekranı istediğiniz an kaydedebilirsiniz.

Bir görüntüyü almak için yapmanız gereken şey ise yukarıdaki resimde görüldüğü üzere Digal Crown ve altındaki yan düğmeye aynı anda basmanız. Böylece ekran görüntüsü almış oluyorsunuz ve görüntünüz telefonunuzdaki fotoğraflar uygulamasına kaydediliyor. Yani kaydetmiş olduğumuz fotoğrafı görüntülemek ve üzerinde düzenleme yapmak maalesef ki akıllı saatinizde mümkün olmuyor. Bunun da aslında Apple Watch’in kullanışlılığına biraz zarar verdiğini söyleyebiliriz. Ancak iyimser olmakta yarar var çünkü ilerleyen dönemde bu konuda önemli atılımlar görebiliriz.