Blogger Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni makalemizde Blogger kelimesinin ne anlama geldiğini, Blogger sistemi hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Gelişmiş XML kod biçimlerine sahip ücretsiz web sayfası yönetim sistemidir. Google tarafından hazırlanmış olmu ismi de Blog adı verilen internet sitelerinden ilham alınarak konulmuştur. Blogger adresleri, herhangi bir ücret ödemeden web sayfasına sahip olmanıza yarar.

Blogger sisteminin üretilme amacı internet sitesi işlerinden çok anlamayan veyahut anlasada yeterli bütçesi olmayan insanlar için ücretsiz ve kolay bir internet sayfası oluşturmakla birlikte temel amacı internet üzerinde toplanan bilgilerin, internete olan katılımın attırılması yani trafik oluşturulmasıdır. Kaynak ile trafiği bir araya getiren çok sayıda Blogger internet sitesi ile çeşitlilik, hareketlilik ortaya konulmaktadır.

Blogger üzerinde site oluşturmak normal site oluşturmaya göre çok daha kolaydır. Domain ve Host almanız gerekmez ve siteyi kurmak için bir dakikalık kısa bir zaman yeterli olup temaları, çeşitli özellikleri de panelden hızlıca yapabilirsiniz.

Örneğin: sitedresiniz.blogspot.com bir Blogger internet sitesi adresidir. Gördüğünüz gibi blogspot.com ibaresi vardır. Kişinin sadece com net org gibi belli bir domain alması söz konusu değildir. Blogger ile oluşturulan internet sitelerinin kendi hostuna ve .com gibi birinci kadedeme domaine sahip sitelere göre işi daha zordur.

Netice itilbariyle blogspot adresleri sıralamalarda daha geriye atılmaktadır. Özellikle zorlu kelimelerde bu öne çıkmaktadır. Esasen olması gereken de budur. Sonuçta Blogger üzerinden oluşturduğunuz şey üzerinde haklarınız oldukça sınırlıdır.

 

Cevap bırakın