Siteyi Blogger’dan WordPress’e Taşıma İşlemleri

Blogger çatısı altındaki internet sitenizi WordPress scriptine taşıyabilmeniz mümkün. Yeni içeriğimizde bunu nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz.

Bir Blogger site sahibi oldunuz ve zamanla blogunuzu kendinize ait bir alan adı alıp WordPress blog olarak oluşturmak istediniz. Bu durumda tüm emeklerinizin heba olmaması adına eski sitenizi yeni WordPress sunucunuza taşıyabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak Blogger ayarlarına girelim. Ayarlar sekmesine ve Diğer sekmesine girip açılan sayfadan Blogu Dışa Aktar yazısını bulup tıklayalım.

Şimdi çıkan uyarıyı okuyup Blogu İndir yazılı butona tıklayın.

Şimdi de WordPress internet sitenizin admin paneline girin veya direkt site uzantınızın sonuna /wp-admin/import.php ekleyin ve ilgili sayfaya yönelin.

Şimdi seçenekler arasından Blogger’in üzerine tıklıyoruz.

Sizden Blogger için gerekli eklentinin indirilmesi istenecek ve eklenti kurulum sayfası otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Pencere çıktığında sağ alttan İndir butonuna tıklayıp devam edin.

Kurduğunuz yeni eklentinizi aktif hale getirin.

Şimdi Blogger sitenizdeki dışa aktar yaptığınız yani bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz .xml uzantılı dosyayı kurduğunuz eklentinin panelinden yükleyeceksiniz. Bunun için eklentinizin ayarını açın ve Dosya Seç butonunu kullanarak .xml dosyanızı seçin ve yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Sonuç hakkında bildirim alacaksınız. Büyük bir olasılıkla herhangi bir sıkıntı yaşamadan Blogger sitenizdeki tüm içerikleriniz yeni blogunuzda olacak.

Cevap bırakın