WordPress Tema Yükleme Hakkında Detaylı Anlatım

WordPress scriptlerde nasıl tema yükleyebileceğinizi ayrıntılı bir biçimde anlatıyoruz.

WordPress scripti hazır bir script ve bu sistem sayesinde temalarınızı kolaylıkla admin panelinizden yükleyebilirsiniz. Temalar bildiğiniz gibi sitelere çok güzel bir görünüm kazandırabilirler. WordPress için geliştirilmiş de sayısız tema vardır. Üstelik bu temaları önizleme yaparak içinize iyice sinecek şekilde görüp yükleyebiliyor, ardından kolayca temanızda düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki adımları takip ettiğiniz taktirde bir iki dakika içerisinde sitenize yeni temalar ekleyip kurabilirsiniz.

Öncelikle admin panelimize girelim ve sol menüden Temalar yazısını bulup tıklayalım. Temalar yazısına tıkladığınızda karşınıza sitenizde hali hazırda yüklü olan temalar çıkacak. Yeni bir tema eklemek için üst kısımda bulunan Yeni Ekle butonuna tıklayın. Ardından sağda yer alan arama kutucuğundan tema araması yapabilirsiniz. Veya aklınızda herhangi bir tema yok ise yani seçeneklerden görüntülemek istiyorsanız bunu da kolaylıkla yapabilirsiniz. Yeni Ekle alanına girdiğinizde karşınıza çok sayıda tema çıkacaktır. Bu temalar arasından beğendiğinizin üzerine gelin ve Kur butonuna tıklayın. Kur butonuna tıkladığınızda sistem temayı sitenize kuracak ve bunun için biraz beklemeniz gerekiyor. Tema yükleme süresi sunucunuzun hızına ve temanın boyutuna göre değişkenlik gösterebilir.

Tema yükleme adımı başarı ile tamamlandıysa o halde şimdi de temalar alanına dönelim ve temamızı etkinleştirelim. Bunu yine sol menüde yer alan Temalar linkine tıklayıp yeni yüklediğiniz temanın üzerine gelip Etkinleştir butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Etkinleştir yaptığınızda o tema sitenize eklenmiş olacaktır.

İkinci Yöntem:

Tema yüklerken eğer kendi masaüstünüzde bulunan temaları yüklemek istiyorsanız Temalar alanında Yeni Ekle alanına girip üst kısımdaki Tema Yükle butonuna tıklayın. Bu botuna tıkladığınızda dosya seç bölümü çıkacaktır ve bu bölümden bilgisayarınızda bulunan temayı seçerek kolaylıkla yükleme yapabilirsiniz. Temanızı seçip Hemen Yükle butonuna tıkladığınızda tema yüklenmeye başlar ve belli bir süre sonra yüklemenin olumlu veya olumsuz sonuçlandığına ilişkin bir bildirim gelir. Olumlu sonuçlandığı taktirde sorunsuz bir şekilde temanızı etkinleştirebilirsiniz. Yeni rehber yazılarımızda görüşmek üzere…

Cevap bırakın