WordPress Yönetim Panelinin URL Yolunu Değiştirmek

WordPress yönetim panelinizin URL yolunu nasıl sağlıklı bir şekilde değiştirebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Normalde bildiğiniz gibi WordPress scripte sahip her internet sitesinin admin paneli yolu bellidir. Bu admin paneli girişini bazı site adminleri haklı olarak gizlemek isteyebilir. Bu gibi durumlarda sadece klasör ismini değiştirmek maalesef yeterli değildir. Bunu bir eklenti yardımı ile çok basit bir şekilde yapabiliriz. Üstelik bu eklenti sitemizde performans sorunlarına yol açmamakta.

Eklentinin ismi Lockdown WP. Eklentiyi yükleyebilmek için sol panelde bulunan Eklentiler > Yeni Ekle alanlarını takip ediyoruz ve arama kutucuğuna Lockdown WP yazıyoruz.

Eklentiyi admin panelinden yükledikten sonra hemen etkinleştirelim. Etkinleştirince sol alt kısımda Lockdown WP isimli yeni bir ayar alanı göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın.

Uygulamanın ayarları son derece basittir. Lockdown WP yazılı kısma tıklayıp ayarlara girdikten sonra WordPress Login URL şeklinde bir yazı ve altında da kutucuk göreceksiniz. İşte o kutucuğa ne yazarsanız admin paneliniz artık o şekilde açılacaktır.

Kutucuğa yeni ismi yazdıktan sonra alt kısımda bulunan Save Options butonuna tıklayarak ayarlarımızı kaydedip çıkalım. İşlemlerimiz bu kadar.

 

Cevap bırakın