Hackerlar Telefon Doğrulamalarını Hedef Almaya Başladı

Bildiğiniz gibi günümüzde bir internet sitesinden alışveriş yaparken genellikle telefonumuza bir kod gelir ve biz o doğrulama kodunu ekrana girerek alışverişimizi tamamlarız.  Bu telefon doğrulaması yöntemi sayesinde telefonumuz bizde olduğu taktirde kimlik, kredi kartı bilgilerimiz başkalarının eline geçse bile adımıza alışveriş yapamazlar. İşte hackerlar şimdi bu telefonla doğrulama sistemini çökertmenin, daha doğrusu kendi avantajlarına kullanmanın peşinde.

İddialara göre hackerlar telefon doğrulaması güvenlik sistemini çökertmek için yeni bir  zararlı kod geliştirdiler. Casus yazılımlar ile telefonunuz güvenli olmaktan çıkarılıyor. Bu noktada bizlere telefonumuzu çok daha dikkatli kullanmak düşüyor. Çünkü telefonumuza bir virüs girdiği taktirde gelen kodlar hemen okunup  kullanılabiliyor veya sistemi deaktif hale getirmek için farklı eylemler gerçekleştirilebiliyor.

Bu sorundan kurtulmanızın yöntemi ise basit; Telefonunuza bir şey indirirken iki kez düşünmeniz lazım. Zararlı yazılımlar en fazla bilinmeyen kaynaklardan indirilen dosyalar ve girilen tehlikeli internet siteleri ile bulaşıyor. Bu bağlamda eğer telefonunuzun güvenli kalmasını istiyorsanız kullanırken çok daha dikkatli olmalısınız.

Cevap bırakın