Telefon ve Tablet Ekranını Temizlerken Bunlara Dikkat!

Telefonunuzun veya tabletinin ekranını temizlerken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini detaylarıyla anlatıyoruz.

Telefonların ekran doğal olarak hızlıca kirlenir. Eğer doğru bir şekilde temizlemezsek kirlerden arındırayım derken daha çok kirletebilir, çizebilir ve hatta dokunmatiğini bozabiliriz.

Telefonun ekranını silebilmek için kimyasal temizlik maddelerini, kolonyayı tercih etmemelisiniz. Ekranı temizlerken su kullanmak en güzel yöntemdir. Ancak su kullanımı derken elbette bir bezden yardım almanız gerekiyor. Eğer telefonunuzun suya dayanıklılık sertifikası bulunuyorsa sudan pek etkilenmeyecektir ancak eğer sertifikası yoksa su miktarına daha da dikkat etmelisiniz.

Örnek gözlük temizleme bezi ile yapılan doğru temizlik:

Telefonu silmek için mikrofiber bez kullanmalıyız. Mikrofiber bezimizin üzerine yukarıda bahsettiğim sudan biraz damlatıyoruz. Fazla ıslatmamaya özen gösterdikten sonra bezin nemli kısımları ile telefonumuzun ekranını ve arka kapağını çok bastırmadan siliyoruz.

Mikrofiber bez ile temizlik yaparken parmağınızın ulaşamadığı ufak kısımlarda kalın bir iğneden yardım alabilirsiniz. Kalın iğnenin ucuna nemli mikrofiber bez parcanızı sarın ve o şekilde temizliği gerçekleştirin.

Cevap bırakın