Call of Duty Warzone Mobile Desteklenmeyen GPU Hatası Çözüm Rehberi

Meşhur video oyunlarından Call of Duty Warzone Mobile üzerinde desteklenmeyen GPU hatasının neden kaynaklandığına, hatanın çözümü için hangi adımların gerçekleştirilmesi gerektiğine yer veriyoruz.

Call of Duty serisi video oyunu alanındaki en popüler savaş oyunu serilerinden biridir ve serinin akıllı telefonlar için de çeşitli sürümleri bulunmaktadır. Call of Duty Warzone Mobile yapımı da bunlar arasında yer almakta olan, ilgi gören bir CoD oyunudur. Fakat bazı oyuncular desteklenmeyen GPU hatası aldıklarını belirterek akıllı telefonlarında CoD Warzone deneyimi yaşayamadıklarını bildirmekteler. Peki söz konusu sorun neden kaynaklanıyor?

Öncelikle her oyunun olduğu gibi Call of Duty Warzone Mobile yapımının da sistem gereksinimleri bulunmaktadır. Eğer cihazınız belirlenen sistem gereksinimlerini karşılamıyor ise o halde daha yeni nesil ve daha güçlü bir akıllı telefona sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Telefonlarda bilgisayarlardaki gibi bir upgrade seçeneği de bulunmadığından bunun adeta zorunlu bir unsur olduğunu belirtmek gerekiyor.

Eğer yeni ve güçlü bir akıllı telefonunuz olmasına rağmen Call of Duty Warzone Mobile oyununa girerken desteklenmeyen GPU hatası alıyorsanız o halde şimdi bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayın:

Reset

Telefonu kapatıp yeniden başlatmak çok basit bir çözüm olarak görülsede aslında uygulanması gereken ilk çözüm yoludur. Pek çok sorunu giderdiği gibi bu sorunu da giderebilir çünkü bazen sistemler kapanıp açıldıkları zaman adeta kendilerine gelmekte, yenilenmektedirler ve bu da donanımların rahat performans sergilemesini sağlar.

Güncellemeler

Eğer telefonunuzun yazılımı eski ise muhakkak güncelleştirme uygulamanızı öneririz. Telefonunuzu yazılımsal olarak en güncel hale getiriniz ve tekrar deneyiniz.

İlk iki yöntem işe yaramadı ise o halde farklı bir müdahale önerimiz olacak:

İlk olarak telefonunuzun Ayarlar ekranına giriniz. Ardından Cihaz Hakkında kategorisine tıklayınız. Sonrasında sayfanın altında yer alan “Ürün Numarası” ya da “Build Number” seçeneğine 7 kez tıklayınız. Ardından  “Artık Geliştiricisiniz!” mesajı çıkacaktır.

Cihaz ayarlarına dönüş yapıp, Geliştirici Seçenekleri veyahut Devoloper Options seçeneklerinden birine tıklayınız. Sonrasında  “GPU Rendering” adındaki ekran kartı ayarına giriniz ve söz konusu ayarı  “Düşük Çözünürlüğe Zorla” ya da “Force Low Resolutions” olarak ayarlayınız ve tekrar deneyiniz.

Cevap bırakın