ÇERÇEVESİZ LG Q6 FİYATINI HAK EDİYOR MU?

2017 yılı çerçevesiz yani bezel-less olarak tabir edilen ve çok ince çerçeveleri olan akıllı telefonları yılı oluyor dersek yanılmış olmayız.

Mi Mix ile başlayan bu trend Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8+ ile devam etti ve artık LG G6, Samsung Note 8 ve iPhone X gibi güçlü modellerle de yavaş yavaş standart çerçevesiz bir tasarım olmaya başladı diyebiliriz. Ancak bildiğiniz gibi bu saydığımız modellerin neredeyse hepsi ülkemizde 4000 lirayı aşkın fiyatlarla satıldılar ve satılacaklar.

Daha uygun fiyatlı akıllı telefonlarda ise bu tasarım modelinin öncülerinden biri LG oldu ve LG Q6 modeliyle 1199 TL’ye (Evet yanlış okumadınız!) oldukça iddialı ve bezel-less tasarıma sahip telefonunu bizlere tanıttı. Gelin hep birlikte bu telefonun özelliklerine bir bakalım!

149 gram ağırlığındaki LG Q6 8.1 mm kalınlığında. Diğer modellerle karşılaştırırsak oldukça başarılı bir ağırlık ve inceliğe sahip olduğunu söylemek gerek. LG ekran konusunda da kalite standardını yakalamak istemiş ve 442 ppi piksel yoğunluğunda 5.5 inç boyutunda FHD+ FullVision ekran kullanmış. Bu IPS ekranın çözünürlüğüyse 2160×1080 yani fiyatına göre oldukça başarılı diyebiliriz.

Gücünü Snapdragon 435‘ten ve Adreno 505 grafik biriminden alan Q6‘nın 3 GB ve 4 GB olmak üzere farklı iki versiyonu mevcut. Ülkemize 2 GB’lık en ekonomik versiyonunun gelip gelmeyeceği ise henüz netleşmiş değil. 32 GB ve 64 GB’lık depolama opsiyonlarına sahip olan telefon 3000mAh kapasiteli bir pilden güç alıyor.

Android‘in 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle birlikte geleceği kesinleşen LG Q6 ön yüzünde 5 MP ve 100 derece geniş açılı fotoğraflar çekebilen kamerasıyla arka yüzünde 13 MP çözünürlüklü ve fiyatına göre oldukça başarılı sonuçlar verebilen kamerasından güç alacak.

1199 TL gibi giriş seviyesinin biraz üzerinde bir etiket fiyatına sahip olması sebebiyle bu özelliklere sahip ve bezel-less tasarımdaki en ucuz telefon LG Q6 oluyor. Bakalım güçlü rakiplerinden benzer fiyatlarda ve çerçevesiz tasarımlarda yeni modelleri ne zaman raflarda göreceğiz? Sonuçta bu fiyat aralığında tasarımı daha üst seviye telefonların sayısının artması bizlere, yani kullanıcılara yarayacak dersek çok doğru olur.

Cevap bırakın