Civilization 6 Switch’e Yalnızca Co-Op ve Tekli Mod İle Gelecek

Alanının başarılı oyunlarından biri olarak kabul edilen Civilization 6, Nintendo Switch platformunda sadece tekli oyuncu moduyla oynanabilecek. 

Günümüzde çoklu oyuncu moduna sahip online oyunlara karşı ilgi çok fazla artmış durumda ancak tekli oyuncu modu oynamayı seven oyuncuların sayısının da hiç de azımsanamayacak düzeyde olduğunu belirtmek gerekiyor. Civilization 6 de bu noktada dikkat çeken oyunlardan biri.

Civilization 6, Nintendo Switch için gelecek gelmesine ancak çoklu oyuncu modu hususunda evrensel bir destek sunmayacak. Bu vaziyet Ubisoft tarafından duyuruldu. Dünyanın dört bir yanından insanın aynı sunucu üzerinde birbirine karşı oynayabilmesi mümkün olmayacak. Öte yandan Civilization 6’yı arkadaşlarıyla co-op moduyla oynamak isteyenler için bir fırsat yine sunulacak.  Lokal ağ aracılığı ile 4 kişiye kadar çoklu oyuncu deneyimi yaşayabileceksiniz. Ancak evrensel bir online mod söz konusu değil.

Nintendo Switch hakkında 

2016 yılında Nintendo tarafından ortaya konulan Switch, kullanışlılığı ve etkileyici tasarımı ile oyuncuların beğenisini kazanan bir oyun konsolu oldu. Günümüzde her ne kadar PlayStation 4 ve Xbox One’ın çok gerisinde gözüksede kendisine has değerli bir kitleye sahip olduğunu unutmamak gerekiyor. Günümüzde pek çok oyun Switch için çıkış yaparken konsolun geleceği parlak gözüküyor.