Gone Home Nintendo Switch Sürümü Çıkacak!

Sevilen oyunlardan Gone Home’un Nintendo Switch sürümü çıkacak! İşte habere ilişkin detaylar…

Son zamanların kuşkusuz en çok dikkat çeken oyun konsolu Nintendo Switch oldu. İlk kez 2016 yılında piyasaya sürülen Nintendo Switch, geçtiğimiz yıl altın çağını yaşadı. Yalnızca Nintendo Switch için piyasaya sürülen Zelda oyunu 2017’nin en iyi oyunu seçilmiş, böylece Nintendo Switch’in ne kadar iddialı bir konsol olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştı. Bu gelişmelerin ardından pek çok oyun geliştiricisi oyunlarının Nintendo Switch sürümlerini de çıkarmaya çalıştı. Bunlar arasında Gone Home da bulunuyor.

Gone Home, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve keşif odaklı bir macera oyunuydu. Gone Home, özellikle bazı ünlü inceleme platformları tarafından tam puanlar almasıyla epey dikkat çekmişti. Böylece oyuna olan yoğun ilgi daha da artmıştı. Oyunda bir yıl kadar ailesinden uzakta olan bir kızın eve döndüğünde hiç kimseyi bulamaması ve kimseye ulaşamaması konu ediniliyor. Kızın rolüne bürünüyoruz ve evi tabiri caizse aramaktan delik deşik ediyoruz. Evin her köşesinde ailenin nerede olabileceğine dair ipuçları arıyoruz. Oyun genel olarak bu keşif, dedektiflik maceralarıyla geçiyor.

Oyunun Nintendo Switch sürümünün çıkacağı bir süredir konuşuluyordu ve oyunun gerçekten de Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştireceği açıklandı. Çıkış tarihi olarak ise 23 Ağustos 2018 gösterildi. Böylece 23 Ağustos 2018 tarihinden itibaren bu güzel oyunu Nintendo Switch cihazınızdan oynayabilirsiniz.

Toplam 9 dil destekleyen oyunda Türkçe dil seçeneği maalesef yer almıyor. Ancak bir grup çeviri ekibi tarafından Türkçe yama hazırlandığını belirtelim.