Spelunky’nin Switch İçin Çıkacağı Açıklandı

Spelunky oyunları ile ilgili gelen açıklama oyuncuları heyecanlandıracak türden. İki oyunun da yakında Switch platformuna geleceği açıklandı.

Video oyunları piyasaya sürüldükten bir süre sonra farklı platformlar için de çıkabiliyor. Bu durum bazen yalnızca günler alırken bazen de aylar, yıllar alabiliyor. Spelunky serisinin ortaya çıkış tarihi 2008 yılına dayanıyor ve ilk piyasaya sürüldüğünde PC için çıkmıştı. Ardından konsollara gelen oyun Switch için ise çıkmamıştı. İşte artık oyunun Nintendo Switch için de piyasaya sürüleceği ortaya çıktı.

Spelunky ve Spelunky 2 video oyunları önümüzdeki yıl içerisinde Nintendo Switch için aktif hale gelecek. Spelunky 2 video oyunu PC platformu için geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürülmüştü. Şu an beta aşaması süren oyunun tam sürüm versiyonu üzerinde hala çalışılıyor. Sürecin uzamasının nedeni de pandemi gibi gözüküyor.

Sonuç itibariyle oyuncular meşhur Spelunky serisini 2021 yılının ilk çeyreğinden itibaren Nintendo Switch cihazlarından da oynayabilecek. Açıkçası Switch platformuna oldukça yakışan eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın