Dead Frontier 2 Erken Erişim Versiyonu Çok Yakında Açılıyor

Zombi temalı oyunlardan hoşlananlar için Dead Frontier 2 oyunu yakında resmen erken erişim aşamasına giriyor.  Oyun MMORPG ile hayatta kalma türünü harmanlayacak.

Oyuncular zombi temalı oyunlara ayrı bir ilgi gösteriyor. Zombili oyunların sayısı giderek artarken Dead Frontier 2 de bunlardan biri olacak. Oyun üzerinde yoğun bir mesai harcamakta olan geliştirici ekip, önümüzdeki günlerde yeni oyununu resmen oyuncularla buluşturacak. Erken erişim tarihi 31 Ağustos 2018 olarak açıklanan Dead Frontier 2,  MMORPG öğeleriyle de dikkat çekecek.

Oyunda kaynaklar elde edip bunlardan yararlanacaksınız. Aynı zamanda etraftan mermiler toplayıp kendinizi savunmanız gerekecek. Oyun size zaman zaman PvP deneyimi de yaşatacak. Böylece diğer oyunculara karşı da oynayabileceksiniz.  Her karakterin belli bir seviyesi bulunacak ve bu seviye oyunu oynadıkça, yeni başarımlar kazandıkça yükselecek. Çevrede yapacağınız keşiflerle güçlü ekipmanlar bulduğunuz taktirde karakterinizin gücünü de otomatik olarak yükseltmiş olacaksınız. Bu da rakiplerinize karşı önemli bir avantaj sağlayacak.

Oyun ücretsiz olarak oynanacak ve geliştirici ekibin yaptığı açıklamaya göre Pay to Win sistemi bu oyunda geçerli olmayacak. Geliştirici, free to play sistemine tamamiyle sadık kalacağını beyan ediyor. Elbette bu beyan sunucu masrafları gibi etkenleri nasıl karşılayacağı hususunda soru işareti meydana getiriyor.