Bu Yıl Çıkması Beklenen Zombi Temalı 5 Oyun

2021 yılı içerisinde zombi temalı iddialı pek çok oyun piyasaya sürülecek. Yeni yazımızda bunlardan beşini sizler için derledik.

Zombi temalı oyunlar video oyunu dünyasında epey ilgi görmektedir. Bu ilgiyi sağlayan önemli kıstaslardan birisi oyuncuların zombi temalı oyunlara olan büyük desteği ve geliştiricilerin de zombi temalı oyun yapmayı daha kolay bulması olup, 2021 yılı içerisinde pek çok yeni zombi temalı oyun piyasaya sürülecek. Özellikle bunlardan bazıları oyuncuların dikkatini çekebilecek önemli yapımlar olacak.

Evil Dead : The Game

Saber Interactive tarafından geliştirilen, PC ve konsollar için piyasaya sürülen Evil Dead serisinin zombi temalı yeni oyunu Evil Dead : The Game, arena tabanlı bir PvP olacak. Film ve oyun serilerinden pek çok karakteri içerecek olan oyun, bu bağlamda serinin hayranlarını heyecanlandıracak gibi gözüküyor.

Resident Evil RE:Verse

İyi veya kötü karakterleri kontrol edebileceğiniz, bu noktada oyuncu seçimlerine saygı duyan ve buna göre bir oyun modu sunacak olup, çok oyunculu bir oyun olacak. Resident Evil dünyasına ait karakterleri yönetebileceğiniz oyun hem PC hem de konsollar için çıkışını gerçekleştirecek.

SYNCED: Off Planet

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen bir diğer oyun Tencent eliyle gelecek olan SYNCED: Off-Planet olup, bu yapım PC platformu için piyasaya sürülecek. Oyunda savaşacağınız karakterler nano teknoloji ile insanlıktan çıkmıştır. Oyun konsept gereği loot yapma, eşya oluşturma, hayatta kalma gibi zombi oyunlarında popüler olan elementler ile gelecek olup nasıl bir satış performansı sergileyeceği şimdiden merak edilmekte.

A Way To Be Dead

Crania Games tarafından geliştirilen yeni zombi oyunu A Way To Be Dead, zombi salgınının patlak verdiği bir hastanede geçiyor. Multiplayer odaklı olarak gelecek olan A Way To Be Dead yapımında takımlar zombiye dönüşmüş bir doktor ve o doktoru öldürmeye çalışan 4 insan olarak ikiye ayrılacak olup, oyunculara bu bağlamda korku ve aksiyon dolu bir deneyim sunma niyetinde.

After the Fall

VR zombi oyunları arasına katılan, Arizona Sunshine geliştiricisi Vertigo Games tarafından hazırlanan oyunun çıkışını bu yıl içerisinde gerçekleştirmesi bekleniyor. After the Fall yapımı hem PlayStation 4 hem de PC platformu için çıkış yapacak. Oyunda büyük bir zombi salgını nedeniyle kıyamet gerçekleşmiştir ve oyun kıyametten 20 sene sonrasındaki Los Angeles şehrinde geçmektedir.

Cevap bırakın