Discord Oyun Etkinliğini Devre Dışı Bırakma Rehberi

Yeni yazımızda Discord üzerinde oyun etkinliğini nasıl devre dışı hale getirebileceğiniz hususunda bilmeniz gereken temel bilgilere değiniyoruz.

Discord uygulaması günümüzde büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle de oyunlarla haşır neşir olan kitle tarafından yaygın olarak kullanılmakta olan Discord, kullanıcıların birbiri ile iletişimi noktasında büyük etkilere sahiptir.

Discord uygulaması üzerinde oyun etkinliği özelliği bulunmaktadır. Söz konusu özellik, bir oyunu oynadığınız esnada veyahut müzik uygulamalarından müzik dinlediğinizde profilinizde etkinliğinizle ilgili olarak bilgi göstermektedir. Ancak eğer gizlilik yanlısı iseniz o halde bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu bağlamda aşağıda yer vermiş olduğunuz adımları uygulayarak Discord oyun etkinliğini devre dışı hale getirebilirsiniz.

Discord oyun etkinliği nasıl kapatılır?

İlk olarak Discord yazılımını açınız ve ardından sol alt kısımda bulunmakta olan mini profil üzerinden dişli çark simgesiyle yer alan Ayarlar butonuna tıklayınız. Sonrasında sol dikey menü aracılığıyla Etkinlik Ayarları başlığının altında yer almakta olan Etkinlik Gizliliği kısmına geçiş yapınız. Sonrasında “Etkinliklerini diğerleriyle paylaş” şeklinde yazan seçeneği devre dışı hale getiriniz. Bu sayede Discord üzerinde oyun etkinliğini devre dışı hale getirebilirsiniz. Özelliği etkinleştirmek istediğinizde de yine aynı adımları uygulayıp bu sefer devre dışı olan oyun etkinliğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Cevap bırakın