Mafia #4214 Unsupported Hatası Çözümü

Mafia oyununu kurduktan sonra açmaya çalıştığınızda #4214 Unsupported hatası alıyorsanız aşağıdaki vereceğimiz yöntemi kullanarak sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz.

Mafia oyununu oynamak isteyenler oyunu kurduktan sonra açmaya çalıştıklarında genellikle #4214 Unsupported hatası alıyorlar. Oyun çok popüler bir oyun olsada epey eskidi ve bu yüzden özellikle yeni işletim sistemlerinde sıkça meydana geliyor.  Fakat bu sorunun çözümü de oldukça basit. Aşağıdaki adımları takip ettiğiniz taktirde rahatlıkla yapabilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızda Çalıştır uygulamasını açın. Çalıştır kutucuğuna aşağıdaki yazıyı kopyala yapıştır yapıp klavyenizden Enter tuşuna basın:

%SystemRoot%/SysWOW64 

Şimdi açılan pencerede sağ üst köşedeki arama kutucuğuna aşağıdaki dosya adını kopyala yapıştır yapıp klavyenizden Enter tuşuna basın:

dpnhpast.dll

Şimdi de dpnhpast.dll dosyasını kopyalayıp oyununuzun kurulu olduğu dizine yapıştırın. İşlem bu kadar. Artık oyuna girdiğinizde hatanın çıkmaması gerekiyor. Hala hata alan varsa yorum alanından sorununu belirtsin yardımcı olalım.

Bir cevap

  1. Samet 11 Temmuz 2019

Cevap bırakın