Dota 2 Yeni Bir Sisteme Geçiş Yapıyor

Oyun dünyasının en çok aranan türlerinden birisi MOBA türleri haline geldi. Artık turnuvalarında başrol oyuncusu olan MOBA oyunlarının, her geçen yıl yeni üyelerle gündeme geldiğini de söylemek gerekiyor. Giderek yaygınlaşan ve artık oyun dünyasının aranan türlerinden biri haline gelen MOBA oyunları içerisinde en çok oynanan ve gündeme gelen seri ise Dota 2 serisi. Daha önce birçok kez turnuvalara da konu olmuş olan oyunun, yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise bu kez bir güncelleme. Ne yeni bir turnuva ne de yeni bir etkinlikle gündeme gelmeyen oyunun bu kez güncellemesi olay olacak gibi duruyor. Öyle ki yeni güncellemeyle beraber yapıma daha önce görmediğimiz bir detay ekleniyor.

Dota 2 Güncellemesi Mevcut Kullanıcıları Pek Etkilemeyecek

Çok ilginç olsa da Dota 2 güncellemesinin bu kez hitap edeceği kitle doğrudan oyunun tutkunları değil. Bu kez oyunun yeni kullanıcılara hitap edecek şekilde güncellendiğini göreceğiz. Dota 2 oyununa yapılan güncelleme sonrasında oyuna yeni katılan oyuncuların eşleştirmesi otomatik olarak yapılmayacak. Daha doğrusu yeni kullanıcılar için yapılan eşleştirmelerde yeni bir sınırlamaya gidilmiş olacak. Yeni kullanıcı tüm oyuncular içerisinde seçilecek olan kullanıcılar ile eşleştirilmeyecek. Bunun yerine yeni kullanıcıların hoşgörü puanı yüksek olan kullanıcılar sunulacak. Yeni kullanıcılara karşın daha hoşgörülü olacak olan kullanıcıların önerilmesi daha doğru ifadeyle eşleştirilmesi ise yeni oyuncuların oyun deneyimini üst düzeye taşımasını sağlayacak.

Dota 2

Sadece 25 oyun için geçerli olacak olan bu durum mevcut kullanıcılar içinde geçerli değil. Sadece bundan sonra üye olacak olan kullanıcılar için yeni sistemi kullanmak mümkün olacak. Ekstra olarak genel bir iyileştirmeden de söz edildiğini ekleyelim. Özellikle kullanıcıların server sorunlarının önüne geçmek adına yeni güncellemede mini düzenlemeler yapıldığı da belirtiliyor. Bunun dışında sisteme yeni bir özellik daha eklenip eklenmeyeceği konusunda bir bilgi yok. Dota 2 oyunu için şu an konuşulacak olan sistemin yeni kullanıcı sistemi olacağını net bir şekilde görebiliyoruz. Bunun dışında önemli bir değişiklik gelecek olursa yazımızı güncelleyeceğiz.

Cevap bırakın