Dota 2 İçin Yeni Oyun Haberi Geldi

Valve tarafından yayınlanan Dota serisi, çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri haline geldi. Son olarak Dota 2 yapımıyla oyun dünyasındaki yerini alan serinin, gördüğü ilgiyle beraber e-spor turnuvalarında da mutlaka yer almaya başladığını biliyoruz. Hem e-spor turnuvalarında hem de dünya oyun turnuvalarında yerini alan yapımın, şu sıralarda da e-spor etkinliğinde gündem olduğunu biliyoruz. Her ne kadar bu şekilde turnuvaların aranan oyunlarından biri haline gelmiş olsa da Valve yapımının bir türlü yenilenmemiş olması da kullanıcılardan eleştiriler almaya başladı. Bu noktada herkes Dota 3 oyununu beklerken Valve tarafından yeni bir oyun haberi daha geldi.

Artifact Oyunu Yolda

Valve tarafından turnuva sırasında yapılan tanıtımla beraber yeni bir oyunun daha ortaya çıktığı belirtilmiş oldu. Dota 2 yapımının devam serisi olarak gelmesi beklense de oyunun yeni bir seri olmadığı, daha doğrusu Dota 3 yapımının gelmediğini de belirtelim. Artifact adı ile gelecek olan yeni oyunun Dota 2 yapımının kart oyunu olacağı da açıklandı. Oyunun kart oyunu versiyonu olarak karşımıza gelen Artifact yapımının Dota 2 oyunuyla ilgili hemen her detayı da bulunduracağını belirtelim. Tam olarak bir kart oyunu olarak karşımıza çıkacak olan yeni yapımın, tüm karakterleri de barındırması bekleniyor.

Bunun dışında yapımın daha ne gibi detaylara sahip olacağı konusunda net açıklamalarda yapılmış değil. Kart oyunu olarak karşımıza çıkması beklenen oyunun Dota 2 gibi turnuvalara konu edilecek bir oyun olup olmayacağını da şu an için bilemiyoruz. Fakat şunu söylemek mümkün ki Artifact oyununun en az Dota kadar konuşulması gündeme gelecek.

Bunun yanı sıra oyunun AAA oyunlarından olmaması da yine eleştirilere neden olacak gibi de duruyor. Valve bu konuda bir açıklama yapmış değil. Detaylı tanıtımla beraber Artifact yapımının da tüm bilgilerini elde edebileceğiz. Belki de çok daha iddialı bir oyun olarak karşımıza çıkabilir.

Cevap bırakın