Steam Hesap Satışı Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Pek çok oyuncu günümüzde Steam hesap değerini öğrenip hesap satışı yapmaya yelteniyor. Peki Steam üzerinde hesap satışı yapmak isteyenlerin göz önünde bulundurması gereken unsurlar nelerdir? İşte konuya ilişkin detaylar…

Valve’ın meşhur dijital platformu Steam üzerinde gerek ücretli gerek ücretsiz oyunları Steam kütüphanenize dahil edebiliyor ve dilediğiniz zaman indirip oynayabiliyorsunuz. Pek çok oyuncu günümüzde hesaplarının değerini belirledikten sonra hesabını satmayı düşünebilmekte ancak Steam üzerinde hesap satışı yapmanın yasal olup olmadığı konusunda da merak içerisindeler.

Steam üzerinde hesap satışı yapmak yasal mıdır?

Steam hesap satma işlemi maalesef yasal değil. ABD merkezli Valve tarafından sunulan abonelik sözleşmesine göre Steam hesabının satılması kurallara aykırı olarak kabul edilmektedir yani yasaklanmış bir durumdur. Steam üzerinde bulunan herhangi bir hesap satılamaz ve satın alınamaz durumdadır.

Bir Steam hesabının sadece onu oluşturan kişiye ait olduğunu vurgulayan Valve, hesabın başka bir kişiye satıldığını tespit ettiğinde kalıcı olarak yasaklama yoluna gidebiliyor. Bu nedenlerle Steam hesabınızı satmak hem hesabınızı kaybetmenize hem de satış konusunda alıcı ile sıkıntı yaşamanıza neden olacağından hesap satışı yapmanızı önermiyoruz. Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Cevap bırakın