Steam’de Zararlı Bağlantılara Karşı Dikkat

Steam platformunda zararlı bağlantılar nedeniyle yaşanan hesap çalınması vakaları giderek arttı. Kullanıcıların zararlı bağlantılara tıklamadan önce epey dikkatli olmaları gerekiyor. 

Dünyanın en çok kullanılan oyun sanal mağazalarından Steam’de gördüğünüz her bağlantıya tıklamayın! Son günlerde Steam hesap çalınma vakaları epey arttı. Steam hesabı olan pek çok Türk kullanıcı, hesaplarının çalındığını rapor etti.

Steam hesap çalınma vakalarına neden olan şey ise kullanıcının çalınan bir başka hesaptan aldığı bağlantı içerikli mesajlar. Zararlı bağlantılar çalınmış hesaplar üzerinden diğer Steam kullanıcılarına gönderiliyor. Özellikle arkadaş listenizdeki bir hesap çalındığında zararlı link içeren mesajlar alma ihtmaliniz çok daha yüksek. Zararlı bağlantılara tıkladığınızda da Steam hesabınız çalınıyor.

Hesap çalınma vakalarının önüne geçebilmek için yapılması gereken bir başka şey de arkadaş listenizi gözden geçirmek. Kişisel olarak tanımadığınız Steam hesaplarını arkadaş listenizde tutmayın. Böylece siber saldırılara uğrama şansınız azalacaktır.

Bir arkadaşınızdan bağlantı geldiğinde de bağlantıya tıklamadan önce arkadaşınızla konuşun ve bağlantıyı kendisinin gönderip göndermediğini, bağlantıyı nereden aldığını sorun.