Windows 10 Steam Klasörü Bulma İşlemi

Windows 10 bilgisayarınızda Steam’i kurduktan sonra oyun klasörlerini bulamıyorsanız bu yazımız işinize yarayacaktır.


Steam günümüzde en fazla kullanılan oyun sanal mağazalarından biri. Steam’i bilgisayarınızdaki depolama aygıtı içerisinde istediğiniz sürücüye kurabiliyorsunuz. Ancak bizim önerimiz alanı daha bol bir sürücüye kurmanız çünkü artık oyunlar Steam’i kurmuş olduğunuz diskte birikecektir. Dolayısıyla depolama alanı konusunda çok sınırlı bir diske kurarsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.


Steam klasörünü hangi sürücüye kuracaksanız haliyle Steam içerisindeki oyunları bulmak için de o sürücünün içerisine bakmanız gerekecek. Eğer kısa yoldan bulmak isterseniz Windows arama çubuğunu açıp Steam yazın.
Steam yolunu bulmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de dosya konumunu açmaktır. Bunun için masaüstünüzde bulunan Steam kısayolunun üzerine gelip sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç’a tıklayın. Böylece Steam yolu çıkacaktır .


Oyun klasörlerini bulmak


Steam içerisinde doğrudan oyunların kurulu olduğu klasöre erişmek istiyorsanız bu da kolay yoldan mümkün. Bunun için yapacağınız şey Steam kütüphanesini kullanmaktır. Steam kütüphanenizi açın ve herhangi bir oyunun üzerine gelip sağ tıklayın ve Özellikleri seçin.


Özellikler penceresinden Yerel Dosyalar sekmesine geçiş yapıp Yerel Dosyalara Gözat yazısının bulunduğu butona tıklayınız. Böylece oyunun kurulu olduğu bölüme yönlendirileceksiniz.

Cevap bırakın