Düşük Çözünürlüklü Fotoğrafların Kalitesini Artırma Yöntemi

Yeni yazımızda görüntü kalitesi olarak düşük olan fotoğrafların çözünürlüğünü nasıl ücretsiz olarak artırabileceğiniz konusuna değineceğiz.


Fotoğraflar günümüzde pek çok farklı araç sayesinde çok kolay bir şekilde düzenlenebiliyor. Ancak çözünürlüğü düşük olan bir fotoğrafın kaliteli olmasını sağlamak pek mümkün olmuyor. Yine de bunlar için özel bazı internet araçları bulunuyor.


Google, Apple gibi şirketlerin makine öğrenimi ve yapay zeka hususunda önemli atılımlar yapmakta olup günümüzde görüntü işleme teknolojilerinde önemli oranda sonuçlar alındı ve son aylarda gelişmiş örneklerle de karşımıza çıktılar. Bu örneklerin neredeyse hepsi teorik bilgi alabildiğimiz yazılımlar olup büyük çoğunluğu bilim insanlarınca geliştirilmektedir ve tüketicinin kullanımına açılmamaktadır. Yine de günümüze düşük çözünürlüklü veya kalitesiz piksellere sahip görüntüleri işleyecek ve daha yüksek çözünürlüklühale getirebilecek halka açık internet araçları bulunmakta olup biz bu hususta Let’s Enhance aracını önerebiliriz. Kullanımı da oldukça basittir.

Nasıl yapılır?


Let’s Enhance isimli internet sitesinin resmi sayfasına girin ve kalitesini yükseltmek istediğiniz resmin seçimini yapıp resmi sayfaya yükleyip bırakın. Bir fotoğrafı ilgili alana sürükleyip bırakmanız yeterli olup ardından işlemi başlatılıp birkaç dakika beklemeniz gerekir.

Bir süre sonra 2 farklı filtre versiyonu çıkacak olan resmin kalitesi artıyor ve bununla beraber boyutu da epey artıyor. Örneğin yaklaşık 50 kb dosya boyutuna sahip olan bir fotoğraf uygulanan işlemden sonra 5 MB boyutuna kadar yükseliyor. Bu da kalitesi yükseldiği için uygulanmak zorunda kalınan bir işlem olup böylece fotoğrafların kalitesini yükseltebilmeniz mümkündür.

Cevap bırakın