Epic Games Üzerinden Ücretsiz Oyun İndirme Yöntemi

Bu yazımızda Epic Games platformu üzerinden nasıl ücretsiz olarak oyun indirebileceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz.

Video oyunu alanı günümüzde PC ve konsol olmak üzere iki ana kategoriye bölünmektedir. PC kategorisinde de Steam, Epic gibi popüler sanal mağaza platformları bulunmaktadır. Epic, büyük rakibi Steam’e karşı daha iyi bir konumda olabilmek amacıyla sıklıkla cazip fırsatlar sunmaktadır. Epic’in sağladığı ücretsiz oyun indirme fırsatı da yine bunlardan biridir.

Epic sıklıkla pek çok video oyununu tamamen ücretsiz olarak indirmeye imkan tanımaktadır. Üstelik bu oyunlar normalde ücretli olarak satılıyorken bunu yapmaktadır. Peki Epic üzerinden nasıl bedava oyun indirilir?

İlk olarak Epic Games’in kendi sitesinde bulunan İndir seçeneği ile Epic launcher uygulamasın indirin. Eğer üyeliğiniz yoksa kayıt olup devam edin. Ardından üyeliğinizi tamamladıktan sonra sistemi açıp uygulama ara yüzünü görüntüleyin. Mağaza kısmına tıkladığınız zaman ücretsiz olarak sunulan oyunları veya indirimdeki oyunları görebilirsiniz.

Ücretsiz olan bir oyunu eklemek için üzerine tıklayıp Yükle butonuna tıklamanız ve açılan pencereyi onaylamanız yeterli. Bu işlemin ardından oyun indirmek için hazır hale getirilecek ve kütüphanenize eklenecektir. Bir oyun kütüphanenize eklendikten sonra ömür boyu sizin olur. Epic uygulamasını kullandığınız her cihazınızda indirip oynayabilirsiniz. Bunun için Kütüphane bölümüne girmek ve indirmek istediğiniz uygulama ikonunun üzerine tıklamak yeterlidir.

Cevap bırakın