Euro Truck Simulator 2’de kullanabileceğiniz en güzel modlar

Bu yazımızda Euro Truck Simulator 2 video oyunu ile ilgili kullanabileceğiniz en güzel bazı modları sizler için derledik.

Dünyanın en sevilen simülasyon oyunlarından biri olan Euro Truck Simulator 2, çıkışının üzerinden uzun süre geçmesine rağmen hala popülerliğini koruyan oyunlardan biridir. Modlara elverişli bir oyun olması sayesinde bu zamana kadar hakkında çok fazla mod da yapılmıştır. Haydi bunlara bir bakalım:

RoExtended

Romanya’daki tüm şehirleri ETS 2 haritasına ekleyen, sahip olduğu detay seviyesi ile diğer modlardan ayrılan bir moddur. Sadece Romanya değil, Ukrayna, Moldova, Bulgaristan gibi ülkelere ait olmak üzere toplam 43 yeni şehri içerisinde barındırmaktadır.

Promods

Oyunun en ünlü harita modu olarak kabul edilmekte olan Promods ile oyunun orjinal haritasını geliştirmenizin yanında haritaya yeni ülkeler dahil edebiliyorsunuz. Yolları on binlerce kilometre genişletebilen bu modu uygulayabilmek için oyunun orjinal kopyası ve tüm gerekli DLC’lerinin yüklü durumda olması gerekmektedir.

Grand Utopia

Hem gerçek dünyayı sanal dünyaya taşıyan haritalara hem de kurgusal haritalara sahip olan oyunda, kurgusal haritalar gerçekte olmayan yollarda tır sürmeye imkan tanımaktadır. İçerisinde kurgusal haritalar bulunan bir mod olan Grand Utopia, buna rağmen çok iyi hazırlanan haritalar sayesinde gerçekte var olan pek çok haritaya taş çıkartmayı başarıyor.

Ford F MAX

Modun bizim açımızdan en dikkat çekici özelliği Türk geliştiricilerce geliştirilmesidir. Mod Kasım 2019’da piyasaya sürülmüş ve günümüzde de geliştirilmeye devam edilmiştir. Dünyanın dört bir yanından oyuncular bu tır modunu beğenerek oynamaktadır.

Mapa EAA

Euro Truck Simulator 2 oyunu adı üzerinde Avrupa esaslı olan bir tır simülasyonu oyunudur. Eğer Avrupa yollarından çıkış yapmak isterseniz Mapa EAA modunu kullanabilirsiniz. Bu mod Güney Amerika’da bulunan yolları oyuna ekliyor. Sahip olduğu detaylarla da oyuncuları memnun eden bu mod büyük çaplı Euro Truck Simulator 2 modlarından biri olarak kabul görüyor.

Volvo F Series

Bu mod eski kasa tır isteyenler için oldukça iyidir. Lucasi eliyle geliştirilen mod, Volvo F Series tır modellerini oyuna eklemekte olup, gerek modelleme gerek ses kalitesiyle hoşunuza gidebilecek kaliteli modlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Mercedes Actros MP5

Fiziksel aynaları ortadan kaldıran ve kameralı ayna sistemini tırlara getiren bu mod, oyunculara kaliteli bir deneyim yaşatabilmesiyle öne çıkmakta olan bir tır modudur. Mercedes hayranlarının kaçırmaması gerekir.

SiSL’s Mega Pack

Bu modu tırınızın içini özelleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu mod ile beraber tırınıza her türlü süslemeyi ekleme imkanına sahip oluyor ve hatta yolcu koltuğunuzu dahi doldurabiliyorsunuz.

Sound Fixes Pack

Bu mod oyunun önemli eksikliklerinden biri olarak kabul edilen sesler üzerine yürüyor. Oyunda hava, lastik, rüzgar seslerini daha iyi ve net duyabiliyor, benzin alma gibi aksiyonlarda çıkan sesleri de iyileştirerek genel olarak Euro Truck Simulator 2 deneyiminizi iyileştirebiliyorsunuz.

Cevap bırakın