FIFA 23’te Penaltı Atma Yöntemi

Bu yazımızda FIFA 23 video oyununda penaltı atmayla ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte FIFA 23 oyununda penaltı atmaya ilişkin detaylar…

Günümüzün en sevilen futbol oyunlarının başında gelen FIFA 23 oyunu gerçekçi ve eğlenceli olmasıyla öne çıkmakta olup, FIFA 23 oyunu önceki sürüme nazaran penaltı mekaniği açısından bir hayli farklı olmasıyla öne çıkmaktadır.

FIFA 23’te Penaltı Tekniği

FIFA 23’te penaltı atmak için topun etrafında sürekli daralan ve genişleyen daire göreceksiniz. Mükemmel bir penaltı vuruşu yapabilmek için şuna dikkat edin: Halka ne kadar ufaksa atışınız da o kadar doğru olacaktır. Bu yüzden en iyi penaltıyı atabilmek için halkanın en küçük hale gelmesini beklemelisiniz. Ancak düdük çaldıktan sonra uzun süre oyalandığınızda bu sefer otomatik vuruş gerçekleşecektir.

Daha önceden ekranda topun gittiği yönü gösteren bir nişangah bulunuyordu. Fakat FIFA 23 oyununda topun yönü için herhangi bir gösterge yok. Bu yüzden kendinizi ölçmeniz, herhangi bir gösterge olmadan şut çekmeye çalışmanız gerekiyor.

Penaltı vuruşu yaptığınız sırada oyuncunun üstünde görünen küçük bir çubuk da bulunmaktadır. Söz konusu çubuk oyuncu topa vururken uygulayacağı gücü göstermekte olup, bu yüzden topa fazla güçlü bir vuruş yapmadığınızdan da emin olmanız gerekiyor.

Cevap bırakın