FIFA 23’ün Bilgisayarda Açılmaması Sorununu Giderme Yöntemleri

Bu yazımızda FIFA 23’ü bilgisayarında bir türlü açamayanların başvurabileceği bazı yöntemlere değineceğiz. İşte detaylar…

Futbol oyunu alanında şu an en önde gelen video oyunu olan FIFA 23, gerek tekli oyuncu modları gerekse çoklu oyuncu modları ile oyunculara hizmet etmekte ve büyük kitlelerce oynanmaktadır.

FIFA 23 oyununda bazı oyuncular PC platformunda açılmama sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.  Özellikle EAAntiCheat.GameService.exe hatasının yaygın olarak bildirildiği, bunun aynında Failure During Update Process hatasının da geldiği bilinmektedir. Bu durum oyuncuları bir hayli rahatsız etti ve çok sayıda oyuncu aynı duruma maruz kalınca EA’ya öfkelerini dile getirdiler. Peki bu sorunun çözümü için uygulanabilecek olan yöntemler neler?

FIFA 23 Açılmama Sorunu Çözümü:

 Sorunun çözümü için oyunu yönetici olarak çalıştırma yetkisini vermelisiniz. EA Origin programını açınız. FIFA 23 uygulamasına gelip başlatmadan Play tuşunun yanında yer alan üç nokta işaretine tıklayın ve sonrasında Tamir kısmını seçin. Bir ekran açılacak olup açılan ekranda sizden FIFA23 oyununuzu başlattığınız exe dosyasını seçmeniz istenecektir. Bu yüzden açılan ekranda Browse tuşuna tıklayınız ve oyunun yüklendiği klasörün içinden FIFA23 dosyasını bularak sağ tuş yapınız ve özelliklere geçiniz. Özellikler bölümünde Compatibility veya uyumluluk modunu açınız ve altta yer alan bu uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırın seçeneğini aktif hale getiriniz.

Diğer çözüm yöntemi:

Programdata klasörünü temizleyerek sorunu gidermeniz mümkün. Bunun için Windows + R tuşuna basıp program çalıştırma ekranına geçin ve kutucuğa %programdata% yazıp klavyenizdeki enter tuşuna basın. Ardından Origin klasörüne girerek LocalContent klasörü dışındakileri silin ve bu işlemden önce mutlaka yedek alın.

Cevap bırakın