FIFA Anlaşmasının Bozulması EA Games’e İyi Gelmedi

FIFA ile yaptığı uzun süreli ortaklığın artık bozulmuş olması görünen o ki EA Games’e zarar veriyor çünkü piyasaya sürülen son EA futbol oyunu tartışmalara neden oldu ve oyuncular tarafından genel anlamda beğenilmedi.

Video oyunu dünyasında futbol serisi anlamında en popüler olan serinin FIFA olduğu biliniyordu. FIFA serisi oyunlarını EA Games, FIFA ile yaptığı anlaşma sonucunda ortaya çıkarıyordu. Ancak anlaşmanın süresinin artık dolması ve yenilenmemesi üzerine EA, ilk kez bu yıl yeni oyununu FIFA 24 ismiyle değil de EA Sports FC 24 ismiyle yayınladı ve oyununda eski yapımdan aşina olunan pek çok hususu değiştirmek zorunda kaldı ve bu değişiklik görünene göre EA Games’e iyi gelmedi.

Steam’de eleştiri yağıyor

FC 24 video oyunu, en popüler oyuncu sanal mağazalarından Steam üzerinde epey tepki çekti. Oyunda bulunan hatalar oyuncuları adeta çılgına döndürürken pek çok oyuncu bunun faturasını Steam üzerinden düşük puanlama ve kötü yorum yaparak EA Games’e kesti. EA Sports FC 24 oyunu şu an Steam üzerinde karışık değerlendirmesine sahip ve oyun bu bağlamda pek çok eleştirinin hedefi haline geldi.

Zaman içerisinde çıkacak olan yeni güncellemelerle problemlerin çözülmesi beklensede oyuncuların şu ana kadar ki FC 24 deneyiminin hayal kırıklığından ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Şu an oyunun Steam üzerinde 1.199,99 TL’den satılmakta olduğunu, Ultimate Edition paketinin fiyatının ise 1.699,99 TL olduğunu da belirtelim. Bu bağlamda oyunun fiyat tarafında da yüksek fiyatlı yapımlardan biri olduğu düşünüldüğünde eleştirilerin dozu da artıyor.

Cevap bırakın