Firefox Focus Android İşletim Sisteminde Rekor Kırdı

İnternet tarayıcısı denildiğinde akla gelen ilk serilerden biri olan Firefox tarayıcı, bilgisayar üzerinde en çok kullanılan tarayıcılardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayarlar üzerinden Google tarayıcılarla beraber en çok kullanılan tarayıcı olarak karşımıza çıkan Firefox tarayıcının mobil tarayıcıları içerisinde ise yükselen bir grafik çizdiğini söylemek gerekiyor. Son olarak Firefox Focus adı verilen yeni tarayıcılarıyla beraber kullanıcıların karşısına çıkan, web devinin 1 yıldır iOS sürümünde Firefox Focus tarayıcıların kullanıldığını biliyoruz. iOS üzerinde en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Firefox Focus tarayıcının şimdiyse Android sürümü çok konuşulmaya başlandı.

Firefox Focus Android Sürümü İndirme Barajını Geçti

Yaklaşık olarak 1 ay süre önce iOS sonrasında Android işletim sistemi içinde yayınlanan yeni tarayıcının, Android kullanıcıları tarafından ne kadar sevildiğiyse indirme verileriyle ortaya çıktı. Doğrudan Firefox tarafından yapılan paylaşımlarla beraber ortaya çıkan indirme rakamlarına göre Firefox Focus yeni rekorlar kırmaya başladı. Elde edilen rakamlara göre tarayıcı sadece 1 ay süre içerisinde markanın indirme sınırını geçti.

Firefox Focus

 

 

Açıklanan indirme rakamıysa tam 1 milyon olarak belirtildi. 30 gün gibi bir süre içerisinde 1 milyon, hatta daha fazla indirme alan yeni web tarayıcısının ne kadar beğeniyle karşılandığını da görmüş olduk. Şimdilik yeni tarayıcının iOS sürümü daha önde gözüküyor olsa da Firefox Focus Android sürümünün kısa süre sonra öne geçeceğini söylemek yanlış olmaz. Şimdilik yeni tarayıcının indirme oranları oldukça tatmin edici olarak gösterilmiş durumda.

Bu denli yüksek indirme oranlarına çok kısa bir süre içerisinde ulaşılmasıyla beraber Firefox kullanıcılarına da bir geri dönüş sağlamak adına yeni bir güncelleme daha yayınladı. Yayınlanan bu yeni güncellemeyle beraber de kullanıcıların tarayıcı deneyimlerini iyileştirmek adına bazı küçük düzenlemelerin yapıldığını gördük. Yeni güncellemenin hem arayüzü daha kararlı hale getirdiği hem de performans artışı sağladığını da belirtelim. Tarayıcı üzerinden açılan videolar içinde önemli bir iyileştirme yapan Firefox bundan sonraki aşamada da güncellemelerin devam edeceğini belirtti.

Cevap bırakın