Gamepad ile Oynayabileceğiniz 5 İddialı Mobil Oyun

Mobil cihazlarınızdan gamepad kullanarak oyun oynayarak konsol deneyimi yaşayabilme imkanınız bulunuyor. Bu doğrultuda beş iddialı mobil oyuna sizler için değiniyoruz.

Mobil oyunlar için kullanabileceğiniz pek çok gamepad bulunmakta olup, aşağıda listeleyeceğimiz oyunlar hem gamepad ile kolayca kullanılabiliyor, hem de çok iyi bir deneyim vadediyor.

DOOM

Mobil cihazlarda oynayabileceğiniz iddialı oyunlardan biri olan DOOM, dokunmatik ekranla kullanmaktan daha fazla eğlenebileceğiniz bir gamepad kullanımı deneyimi sunuyor. Bathesda tarafından geliştirilen ve gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından biri olarak kabul edilen DOOM 32,99 fiyat etiketiyle satılıyor.

GRID Autosport

Fiyatı diğer mobil oyunlara nazaran biraz pahalı kabul edilebilir çünkü 67,99 TL, ancak bir mobil cihazda konsol kalitesinde yarış oyunu oynamak isteyenler için gerçekten iddialı bir oyun olduğunu belirtmek gerekiyor. Toprak pistlerden şehir sokaklarına pek çok farklı yarış pistine sahip olan GRID Autosport içerisinde seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı araç da yer almaktadır.

Sky : Children of the Light

Daha önce ünlü keşif oyunlarından Journey’i piyasaya süren geliştirici bu sefer de Sky : Children of the Light oyunu ile karşımıza çıktı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen oyun, üçüncü şahıs kamera açısıyla oynayabileceğiniz keşif deneyimi sunuyor. Bu bağlamda keşif oyunlarından hoşlananların aynı zamanda ücret ödemden oynayabilecekleri etkileyici bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Brawhalla

Rekabetçi ve ücretsiz bir mobil oyun arayanlar için gayet iyi bir seçenek olan Brawhalla yapımında gamepad cihazınız ile kıyasıya bir dövüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ekstra ödüller kazanabileceğiniz bir sistemi olan Brawhalla video oyununu ünlü oyun şirketlerinden Ubisoft’un geliştirdiğini de belirtelim.

Stardew Valley

Chucklefish Limited tarafından geliştirilen, fiyatı 45,99 TL olan Stardew Valley video oyunu, mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz iddialı bir yaşam simülasyonudur. Simülasyon oyunlarından hoşlananların denemesini önerebileceğimiz Stardew Valley, yalnızca mobil cihazlarda değil diğer alanlarda da zaten popüler olan bir yapımdır.

Cevap bırakın