Konsol Kontrollerini iPhone Cihaza Bağlama Yöntemi

Yeni yazımızda Xbox veya PlayStation konsol kumandanızı iPhone telefonunuza veya iPad tabletinize nasıl bağlayabileceğinize değiniyoruz.

Ünlü teknoloji şirketlerinden Apple tarafından iOS 13 güncellemesiyle birlikte pek çok yenilik sunulmuştu. Sunulan yenilikler arasında iPhone ve iPad cihazları için konsol kumandası desteği de bulunuyordu.

PlayStation ve Xbox konsollarında kullanılan gamepadleri iOS 13 bulunan telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca kullanabilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz basit bir adım bulunuyor.

Kontroller ile iPhone cihazınız arasındaki Bluetooth bağlantısını sağlamanız etkileşim için yeterlidir. iPhone veya iPad cihazınızda Genel > Bluetooth bölümüne girin. Ardından panelde kumandayı görüntüleyip kumandanın ismine tıklayıp bağlantıyı sağlayın. Böylece MFi kumanda destekli oyunlar kumanda ile oynanabilir bir hale gelecektir. Aynı adım DualShock 4 kontrolleri için de geçerlidir.

Sunulan özelliklerden bir diğeri de aynı anda iki gamepad bağlayabiliyor olmanız ki bu bizce hepsinden iyi. Böylece arkadaşlarınızla birlikte de kontrollerle oynayabilir ve böylece daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Cevap bırakın