Google Adsense Kayıt Nasıl Yapılır?

Google Adsense servisine kaydolma aşaması ile ilgili faydalı bilgiler veriyoruz.

Google Adsense bildiğiniz gibi reklam verenleri ve o reklamları yayınlayacak olan proje sahiplerini bir araya getiren bir sistemdir. Şu an intrenet sitesi sahipleri ve YouTube kanal sahipleri tarafından en fazla kullanılan reklam servisi olan Google Adsense hizmetine siz de kaydolabilirsiniz.

Nasıl Başvuru Gönderebilirim?

www.google.com/adsense/start/ bağlantısına gidin. Yeşil renkteki Sign Up Now yazısına tıklayın. Google hesabınızı seçin eğer bir Google hesabınız yoksa da hemen oluşturun. Google hesabınız ile bağlandıktan sonra Your Website kısmına internet sitenizin bağlantısını yazın. Get more out of Adsense bölümünden Yes ile başlayan cümleyi işaretleyin.

‘ Select your country or territory ‘ kısmından bulunduğunuz ülkeyi işaretleyin ve ardından da ‘ Yes, ı have read and accept the agreement. ‘ kutucuğunu işaretleyip Create Account butonuna tıklayın. Ardından Adsense hesabınız oluşmuş olacak ve sistem sizi ödeme bilgilerinizi dolduracağınız sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada size sorulan ad soyad, posta kodu, iliniz, ilçeniz, açık adresiniz gibi sorulara yanıt verip Gönder yazısına tıklayın. Bu aşamadan sonra artık hesabınızı ve sitenizi doğrulamanız istenecek. Sitenizi doğrulamak için bildiğiniz gibi işaret edilen kodu sitenizin herhangi bir bölümüne yapıştırmalısınız ki sitenin size ait olduğu anlaşılsın. Doğrulamayı da yaptıktan sonra artık İnceliyoruz isimli bir yazı ile karşılaşacaksınız ve yazının hemen altında da başvurunuzun üç gün içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlandığına dair bir mail alacağınız ifade edilecek. Bu yüzden sisteme kayıt olduğunuz mail adresinizi arada bir kontrol etmenizi öneririm. Hayırlı olsun.

 

Cevap bırakın