Google Allo Uygulaması için Yeni Güncelleme Geldi

Sosyal medya alanına da giriş yapan Google’ın, son dönemde birçok atılım yaptığını gördük. Tüm bu atılımların içerisinde en çok ilgi göreniyse Google Allo uygulaması oldu. Rakip sosyal medya uygulamalarına göre daha geri planda kalıyor olsa da sosyal medya uygulamaları içerisindeki yerini alan Google’ın bir süredir bu uygulamasını geliştirmek adına adımlar attığını da biliyoruz.

Özellikle son günlerde masaüstü sürümüyle konuşulan uygulamanın şimdiyse mobil sürümü için yeni bir güncelleme geldi. Google Allo için yayınlanan güncellemelere daha detaylı olarak bakalım. Masaüstü sürümüne kadar mobil sürüme gelecek güncellemelerden biri olarak gösterilen yeni güncellemenin eksik kalan noktaları da yenilediği görülüyor.

Google Allo Güncelleme Detayları

Yeni gelen güncelleme daha çok doğrudan cevap özelliğiyle alakalı. Kullanıcılar artık gelen mesajlara emoji ifadeleriyle ya da kısa şablonlarla doğrudan cevap verebilecek. Bir nevi hızlı cevap sistemi uygulamaya dahil edilmiş oldu. Aslında söz konusu özellik daha önce birçok sosyal medya uygulamasında ve anlık mesajlaşma uygulamalarında kullanılmış bir özellik olarak biliniyor.

Google Allo

Fakat dediğimiz gibi Google Allo gelişmeleri biraz geriden takip etmekte. Bunun yanı sıra uygulamada bazı sorunların giderildiği de belirtiliyor. Doğrudan Google Allo cevap sistemini değiştiren yeni güncellemenin bölge bölge yayınlanacağını da söylemek gerekiyor. Yani tüm kullanıcıların güncellemeleri alması biraz zaman alacak. Güncellemenin tamamlanması içinse bir süre beklemek gerekeceği açıklandı. Birkaç hafta içerisinde yeni güncellemenin yayınlandığını göreceğiz.

Uygulamanın masa üstü sürümü içinde yeni bir açıklama gelmiş değil. Kısa süre içerisinde masa üstü sürüm içinde beklenen desteğin yayınlanacağı gündemde. Fakat doğrudan Google tarafından bir açıklama yapılmadığı için henüz bilgisayarlar için yeni sürümün net yayın tarihi belli değil. Şu an için sadece bilgisayar sürümünün geleceğine kesin olarak bakılmakta.

Cevap bırakın