Google’ın Allo’su Windows ve Mac’de

Bundan yaklaşık bir sene önce Google, Allo isimli anlık mesajlaşma programınu bizlere duyurmuştu. Google, bu programı tıpkı Whatsapp, Telegram gibi kullanıcıların internet tarayıcılarında da kullanabileceği bir güncelleme yayınladı. Fakat ufak bir problem var. Whatsapp gibi diğer anlık mesajlaşma programları her tarayıcıdan giriş yaparak kullanılırken Google Allo, resmi tarayıcı Chrome ile sınırlandırılmış durumda. Fakat bunun bir çözümü de beraberinde sizlerle. Eğer Chrome kullanmak istemiyorsanız ve Google Allo kullanmakta ısrarcıysanız resmi olmayan bir yöntem mevcut.

Bu yöntem, GitHub‘da açık kaynak kodlu olarak Kelvin Nguyen tarafından paylaşıldı. Kelvin Nguyen yazdığı programda Chrome tarayıcısını simge halinde küçültüp Allo’yu kullanmanıza olanak sağlıyor. Böylece direkt olarak Chrome üzerinden konuşmamış olunmakta. Bunun yanında açıklanan programda, mesaj bildirimlerini de alabilirsiniz.

Programda en azından Windows için herhangi bir kurulum işlemi bulunmamakta. Programı çalıştırdığınız gibi kullanabilirsiniz. Eğer programı kullanmak isterseniz ufak bir ipucu: Bilgisayarı açtığınızda, programın da otomatik olarak açılmasını istiyorsanız Windows başlangıç ögelerine eklemeniz gerekmekte.

Google, Allo için ise şu an için herhangi bir açıklama yapılmadı.

Son bir uyarı: Kullanılan program resmi bir program değildir. Retekno olarak herhangi bir mesuliyet kabul etmemekteyiz. Hepinize güvenli mesajlaşmalar!

Cevap bırakın