Google Haritalar’ın iOS Sürümü Varış Zamanına İlişkin Bilgi Verecek

Google Haritalar’ın iOS sürümü ile ilgili yeni bazı bilgiler gelmeye devam ediyor. Elden geçirilen Google Haritalar iOS, yolculuklardaki tahmini varış süresini kullanıcılara yansıtacak.

Google Haritalar gelişmeye devam ediyor. iOS işletim sistemli cihazlar için sunulan yeni özellikle birlikte tahmini varış süresi paylaşımı sahip olduğunuz rotayı seçtiğiniz kişilerle anlık olarak paylaşmasına yaramakta. Bu özelliğin daha çok arkadaş grupları ve çiftler için faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Buluşmak üzere yola çıktığınız birine mevcut konumunuzu anlık olarak gönderip tahmini varış süresini de bildirmeniz olası. Böylece karşınızdaki kişi de sizin nerede olduğunuzu ve ne zaman varacağını an be an öğrenebiliyor. Elbette bu karşı taraf için de geçerli oluyor. Paylaşım yapılması halinde siz de tahmini varış süresi gibi bilgilere erişebiliyor, böylece arkadaşlarınızla bir araya gelmeden önce kimin nerede olduğunu ve ne zaman varacağını öğrenebiliyorsunuz.

Bu özellik aslında Waze, Glympse gibi servislerde de kullanılmaktaydı ancak iOS işletim sisteminde Google Haritalar uygulamasına gelmiş olması daha görünür olmasını ve daha çok işe yaramasını sağlayacaktır. Çünkü Google Haritalar uygulamasının sahip olduğu alandaki popülerliği hiç de azımsanamayacak bir düzeyde.