Google Haritalar’da Ücretli Yolları Kapatma Yöntemi

Bu yazımızda Google Haritalar uygulamasında ücretli olan yolların nasıl devre dışı bırakılabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. 

Google Haritalar programı dünyanın en çok kullanılan harita servisi olup, hemen hemen her Android cihazda bulunuyor. 

Yol tarifi işlevini gören Google Haritalar uygulaması, araçla veya yaya olarak bulmak istediğiniz bir yerin adresini girdiğiniz taktirde size yardımcı oluyor. Harita içerisinde otoyollar ve ulaşım yöntemleri ile ilgili bilgi almanız, ev  veya iş adresinizi kaydedebilmeniz mümkün oluyor. 

Google Haritalar üzerinde bir adres bilgisi istediğiniz zaman size seçenekler sunulmakta. Google Haritalar genelde sürücüleri varsayılan olarak paralı yollara yönlendirmekte olup, bunun birinci nedeni yolun daha kısalacağını algılamasıdır. Ancak paralı yolların ücretlerinin yüksek olmasından dolayı pek çok kişi yolunu uzatmayı tercih eder yani ücretsiz yollara yönelir. Bu gibi durumlar için Google, uygulamaya ücretli yolları devre dışı bırakma fonksiyonunu eklemiş. 

Google Haritalar’da ücretli yolları kapatma yöntemi:  

İlk olarak Google Haritalar uygulamanızı açınız ve arama kutucuğuna varış yerinizi girerek arama yapınız. Ardından Yol Tarifi seçeneğine tıklayınız. Konumunuz yazan kısmın yanında bulunan üç noktaya dokunarak Rota Seçenekleri bölümünü açınız. Sürüş seçenekleri bölümünün altında bulunan seçeneklerden Ücretli Geçiş Kullanma seçeneğini seçip ardından Bitti ‘ye dokunun. Böylece ücretli yolları kapatmış olacaksınız. 

Cevap bırakın