Google’ın Görsel Arama Sayfasının Tasarımını Değiştireceği Ortaya Çıktı

Google’ın görsel arama sayfası ile ilgili yapılan bir iddiaya göre Google, görsel arama kısmında Pinterest benzeri bir tasarım kullanacak.  İddialara göre şu an bu tasarım test aşamasında ve yakında sunulacak. 

Günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden Google, her ne kadar işletim sistemi ve tarayıcı gibi çeşitli yazılımlar ve farklı aktiviteler ortaya koysada esasen bir arama motoru. Google Görseller sayfası da uzun zamandır severek kullandığımız, Google ile özdeşleşen bir sayfa. İstediğimiz resimleri bu sayfadan aratabiliyor ve en alakalı sonuçlara ulaşabiliyoruz.

Google Görseller her ne kadar geçtiğimiz günlerde elden geçirilmiş olsada tasarım olarak büyük bir değişim kazandığı söylenemez. Google, sayfanın daha modern bir hale bürünmesini istiyor ve bu doğrultuda çalışıyor. Şu günlerde ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre de Google, Pinterest platformundaki gibi bir tasarım istiyor ve Pinterest’ten esinlenmekten çekinmiyor. İddialara göre Google şu an Pinterest internet sayfasının tasarımına çok benzeyen bir Google Görseller tasarımını test ediyor.

Yeni tasarımın alışverişleri kolaylaştırılacağı da iddia ediliyor. Her görüntünün altında tıpkı Pinterest platformunda olduğu gibi açıklamalar yer alacak ve site bağlantısı da verilecek. Kişi bir ürünün stokta olup olmadığını o siteye gitmeden görsel ayrıntılarından da öğrenebilecek. Bu durumda Google’ın yeni görseller algoritması kişilere alışveriş yaparken de yardımcı olacak.