GTA 5’te Activation Required Hatası Çözüm Rehberi

İçeriğimizde RDR 2 ve GTA 5 video oyunlarında Activation Required hatasının çözümü hususunda bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz. İşte hataya dair ayrıntılar…

GTA V video oyununun çıkışının üzerinden 10 yıldan fazla bir zaman geçti. Ancak oyun buna rağmen oyuncuların hala oynadığı bir yapım. Rockstar Games eliyle gelen video oyununda şu sıralar oyuncuların başının Activation Required hatası ile dertte olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu bağlamda yazımızda, söz konusu hatayla ilgili olarak bilgilere yer vermek istedik.

Activation Required hatası hem Red Dead Redemption 2, hem de Grand Theft Auto 5 video oyunlarında gözlemlenmektedir. İkisinin de Rockstar Games oyunu olduğu bilinmektedir. Oyuncular bu iki oyunu başlatırken oyunun başlatılması esnasında “Activation Required” yazan bir hatayla karşılaşıyor. Bu hata, oyuncuların oyunu başlattığı esnada veyahut aktivasyon işlemi esnasında meydana gelebiliyor ve aktivasyon sorunu oyun deneyimini olumsuz olarak etkiliyor.

Meydana gelen hata, oyunun doğru bir biçimde aktifleştirilmediğini veyahut Rockstar Games sunucularına erişim yetkisinin bulunmadığını ifade etmektedir. Bu bağlamda söz konusu sorunun giderilmesi bakımından uygulanması gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

RDR 2 ve GTA 5’te Activation Required hatasının çözüm yolları:

İlk olarak Rockstar Games hesabınıza Rockstar Games Launcher üzerinden giriş yapın. Ardından launcher içerisinden Oyuna Git seçeneğine tıklayın. Açılan bölümde Hesabım sekmesine tıklayarak devam edin. Çıkanlar arasından Oyunlar sekmesine girip, Red Dead Redemption 2 veya GTA V oyununu seçiniz. Ardından Etkinleştir butonuna basınız.

Eğer sorun çözülmediyse virüs programınızı devre dışı bırakarak ve güvenlik duvarını geçici olarak kapatarak, aynı zamanda oyunu yönetici olarak çalıştırarak tekrar deneyiniz.

Cevap bırakın