TV Şovlarıyla ve Radyolarıyla İz Bırakan Oyunlar

Bu zamana kadar birbirinden güzel pek çok oyun piyasaya sürüldü. Peki bu oyunlar arasında TV şovları ve radyolar bakımından en çok dikkat çeken hangileri oldu? İşte sizler için tam da bu sorunun cevabını verecek eğlenceli bir içerik hazırladık.

GTA Serisi

Kuşkusuz oyun içi TV şovlarının ve radyo istasyonlarının vazgeçilmez adresi GTA serisidir. Bir arabaya atlayıp radyoda kanaldan kanala dolaşmak ve müzik eşliğinde şehirde tur atmak epey zevkliydi. Aynı zamanda son GTA oyunlarında TV şovları da epey revaçtaydı. Karakterinizle evinize gidip kanepeye oturur ve TV izleyebilirdiniz. Kanallar arasında dolaşarak vaktinizi tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi oyun içinde de TV izleyerek geçirebilirdiniz. GTA serisinde özellikle Vice City oyununda radyonuz için MP3 müzikler hazırlayıp attığınızda oyun içinde sevdiğiniz şarkıları da dinleyebilirdiniz. DJ Akman – Seninle İlk Defa şarkısını GTA eşliğinde dinlemeyi unuttuğunuzu söylemeyin sakın!

 

Fallout

Meşhur oyun serilerinden Fallout kuşkusuz Radyo istasyonları ile de epey meşhurdu. Fallout 3 Enclave Radio, Fallout 4 The Silver Shroud, Fallout 3 Galaxy News Radio nasıl unutulabilir ki? Fallout bu listede olmayı kesinlikle hak eden serilerden biri.

 

Alan Wake

Meşhur Alan Wake serisi özellikle psikolojik korku unsurları ve gerilimli atmosferiyle en çok dikkat çeken oyunlardan biri oldu. Oyundaki TV görüntüleri de epey konuşulmaktaydı. Alan Wake’s Night Springs, oyuncuları etkileyen yapısıyla dikkat çekerdi.

 

Max Payne 2

Max Payne 2 oyununda zaman zaman radyolar tam da gerilimin içerisinde devreye girer ve bizi adeta daha da gererdi.Sahip olduğu atmosferle en iyi oyun serilerinden biri olarak kabul edilen Max Payne, kuşkusuz radyo istasyonları ve görüntüleri ile özdeşleşen oyunlardan biriydi.