GTA 6 Bekleyenlere Müjdeli Haber! Oyun Görüldü

Açık dünya temelli oyun dediğimiz zaman akla gelen ilk seri GTA serisi oluyor. Rock Star Games’in kendisini bulduğu yapım olarak öne çılan GTA, her sene yeni bir versiyonuyla beraber kullanıcıların beklentilerini de aşmayı başarıyor. Daha önce birçok versiyonu yayınlanan yapımın son olarak ise RockStar Games’in göz bebeği olarak gösterilen GTA 5 serisi yayınlanmıştı. Yayınlandığı andan bu yana beğeni toplayan serinin grafik yapısı ve oyun dinamikleri de şimdiye kadar en başarılı serilerden biri olduğunu göstermişti. Tüm bunların ardında uzunca bir süredir sessiz kalan firmanın yeni oyunlarını ne zaman sunacağı ise merak konusu olmuştu. Konu hakkında bir türlü beklenen açıklama gelmemiş ve artık bu konuda oyuncularda şikayet etmeye başlamıştı. Yaşanan son gelişmelerden sonra ise sonunda GTA 6 için ilk bilgiler geldi.

GTA 6 Oyunu Listelerde Görülmeye Başlandı

Doğrudan firma tarafından bir açıklama yayınlanmamış olsa da daha öncede şirketin birçok oyununda görev alan aktör Tim Neff tarafından yapılan bir paylaşım GTA 6 serisini ortaya çıkarmış oldu. Yapılan paylaşımda yer alan ifadeler ise oyunun “çalışılan işler” listesi olarak gösterilen bir listede yer aldığını gördük. Bu da hem yeni oyunun geleceğini göstermiş oldu hem de Tim Neff’in yeni oyunda da yer alacağını göstermiş oldu.

GTA 6

Hareket yakalama gibi özel bir animasyon teknolojisi kullanılarak hazırlanacağı için gerçek karakterlerinde yer alacağı düşünülen GTA 6 yapımında bu nedenle zaten oyuncuların olmasını bekliyorduk. Şimdiden oyunun öne çıkmasını sağlayacak olan detay sonrasındaysa ne yazık ki yapımdan hala net bir açıklama alabilmiş değiliz. Fakat yapımında kabul görmesi durumunda GTA 6 için resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Şimdilik oyun geliştirme aşamasına geçmiş gibi gözüküyor.

Eğer oyuncu tarafından yapılan paylaşımında tamamen doğru olduğunu düşünürsek GTA 6 serisinin önümüzdeki sene içerisinde gelebileceği yorumunu da yapabiliriz. Fakat bu sene en azından resmi bir doğrulama gelir mi? Ya da oyunun çıkış tarihi açıklanır mı? Bilmek oldukça zor.

Cevap bırakın