GTA 6 Biraz Daha Bekletecek

Oyun denildiği zaman akla ilk olarak gelen yapımlardan biri olan GTA, son yıllarda oyun dünyasında en başarılı olan yapımlardan biri olarak değerlendiriliyor. Açık dünya temasında ise ilk sırada olan oyunun Rockstar Games’in de en başarılı yapımı olduğunu söylesek yalan söylemiş olmayız. Artık belli bir kullanıcı kitlesinin üzerinde bir kitleye sahip olan yapımın bu kadar çok büyümesini sağlayan oyunların başında ise GTA 5 serisi geliyor. Yapımın en başarılı oyunu olarak gösterilen GTA 5 oyunundan sonra beklentilerin çok daha yükseğe taşındığını da söylemeye bile gerek yok. Artık seriyi yakından takip eden hemen her kullanıcı Rockstar Games’in GTA 6 oyununda zirve yapmasını bekliyor. Çok daha iddialı olan GTA 6 oyununun geleceği ise zaten kesin. Fakat bu sıçrayış için oyuncuların bir süre daha beklemesi gerekecek gibi duruyor.

GTA 6 Hemen Gelmeyecek

Yapılan son açıklamalara göre yapım, GTA serisinin çok çabuk yıpranmasını istemiyor. Özellikle GTA 4 oyununda yaşandığı gibi bir sıradanlaşma durumunun yaşanmaması isteniyor. Bunun içinde yapımın farklı bir strateji yapma yoluna gittiği ortaya çıktı. Buna göre yapımın GTA 6 serisine doğrudan geçerek seriyi yıpratmayacağı belirtiliyor. Bunun yerine ise zaten belli bir seviyenin üzerine çıkmış olan GTA 5 oyununun daha da üzerine gidileceği belirtiliyor. GTA 6 serisinin çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun aksini iddia eden de yok. Firma da bu konuda aksine bir görüş belirtmiyor.

GTA 6

Burada ilginç olan nokta firmanın yeni oyunlarıyla seriyi çok çabuk yıpratmak, sıradanlaştırmak istememesi. GTA 5 oyununda geliştirmeler yapılarak satışların biraz daha arttırılması amaçlanıyor. Yani sonuna kadar mevcut oyundan yararlanılması sağlanacak. Yapım oyunun artık ömrünün sonuna geldiğine ikna olmasından sonra ise GTA 6 yapımının devreye girmesi bekleniyor.

Haliyle şu an için GTA 6 hazırlıkları beklendiği gibi başlamamış durumda. Bunun yerine eski serinin geliştirmeleri üzerinde çalışmalar devam ediyor. Eski seri üzerinde yapılacak olan iyileştirmeler sonucunda ise yeni modlar ve paketlerinde kullanıma girmesi gündemde.

Cevap bırakın