Help Steps ile Bağış Yapma Rehberi

Atmış olduğunuz adımları bağışa çevirip böylece kurumlara ve kişilere katkıda bulunabileceğiniz Help Steps uygulaması ile nasıl bağış yapılabileceği ve uygulamayla ilgili olarak bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen ve ülkemizde yaygın bir biçimde kullanılmakta olan Help Steps isimli uygulama, günlük olarak atılan adımları sayıp sağlıklı bir hayat sürebilmek için gereken hareket miktarının kaydını tutmayı sağlamaktadır.

Atılan adımların ihtiyaç sahiplerine bağış olarak ulaşabilmesini sağlayan Help Steps, böylece kişilere herhangi bir para yardımında bulunmadan sadece adım atarak hayır yapma gibi bir şans sağlamaktadır. Günümüzde yüzlerce ülkeden 1 milyon civarında kullanıcısı olan uygulama bu bağlamda oldukça etkileyici bir görevi üstleniyor.

Adımları bir maddi desteğe dönüştürmenize imkan tanımakta olan Help Steps, HS puana dönüştürdüğünüz adımları bağış yapabilmeyi veya HS Market üzerinde alışveriş yapabilmeyi sağlamaktadır.

Günlük atılan adım sayısının takip edilmesi kişilerin kendi sağlıkları için de önem arz etmekte olan bir durum. Kullanıcıların gün içerisinde atmış olduğu adımları gece saat 00.00’a kadar bağışa dönüştürme imkanı bulunmaktadır. Bağışa dönüştürürken ücretsiz üyelik kapsamında reklam izlemeniz gerekmektedir. Ancak reklam izlememek veya gece 00.00’da adımlarınızın otomatik olarak HS bakiyesine dönüşmesini istiyorsanız o halde premium üyelik sahibi olmanız ve Premium paket için de bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

Help Steps HS bakiyesi ile bağış yapma adımları:

İlk olarak Help Steps uygulamasını telefonunuza indiriniz ve uygulamayı çalıştırdıktan sonra her zaman ki gibi rutin yürüyüşlerinizi yapınız. Yürüyüş yaptığınız sürece adımlarınız Help Steps uygulaması içerisinde birikecek olup saat 24.00’dan önce uygulamaya girerek adımlarınızı HS puanlarına dönüştürün. Ardından gün sonunda dilerseniz bu puanları biriktirmeye devam edebilir, dilerseniz de bir sivil toplum kuruluşuna bağış yapabilirsiniz. Bunun yanında bireysel ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz.

Hem sağlıklı bir hayat için adım sayısını kayıt altına alan uygulama hem de ihtiyaç sahiplerine bunun nakit olarak ulaşmasını sağlayarak önemli bir iş başarmış oluyor. Bu bağlamda toplumsal yardımlaşma motivasyonunu yükselten bir uygulama olduğunu belirtmek gerekiyor.

Cevap bırakın